חדשות שוק ההון

קנביט קיבלה תקן IMC-GAP המאפשר התחלת גידול מסחרי

אתמול דיווחה החברה על השלמת העסקה לרכישת הפעילות הישראלית של "תיקון עולם"; קנביט מתכוונת לגדל בחווה שלה ייחורים מהזנים של תיקון עולם

חדשות ספונסר 26/11/2019 13:37

א+א-

חברת קנביט מדווחת היום כי חברת הבת קנביט אגרו סיימה את שלב גידול 180 השתילים הראשונים כפי שנדרשה על ידי היקר ואתמול קיבלה קנביט אישור מהיק"ר לפיו היא עומדת בדרישות ובתנאי הגידול לקנאביס המיועד לשימוש כחומר גלם לייצור מוצרי קנאביס לשימוש רפואי. זהו האישור הסופי אותו צריכה החברה על מנת להתחיל בגידול מסחרי.

 

תוקף האישור הוא עד ל-11 ספטמבר 2020, ובהתאם לכך קנביט צפויה לקבל רישיון גידול לכל החווה על ידי היקר בימים הקרובים. בעקבות חתימת ההסכם אמש עם חברת תיקון עולם, היא מתכוונת לגדל בחווה שלה ייחורים ממבחר הזנים של תיקון עולם.

 

עסקת תיקון עולם שנחתמה אתמול, נסגרה בסופו של דבר בסכום נמוך בהרבה מהסכום עליו סיכמו החברות במזכר העקרונות שנחתם לפני כחודשיים. לפי הודעת החברות בעת החתימה הראשונית, קנביט התחייבה לשלם 42 מיליון דולר עבור הפעילות הישראלית של תיקון עולם, אולם בסופו של דבר תשלם רק 23 מיליון שכן היא התחייבה לסיים את הקמת המפעל של תיקון עולם בציפורית.

 

קנביט, שבשליטת ברק רוזן ובניהולם של ח"כ לשעבר יפעת קריב ומפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו המשמש כיו"ר החברה, מתכוונת לבצע הנפקה עוד השנה על מנת לממן את העסקה עם תיקון עולם.

 

לקנביט יש גם הסכמים עם חברה אוסטרלית, להפצת מוצרי קנאביס עם קבלת כל הרישיונות והאישורים ועם תחילת הייצוא מישראל וכן הסכמים לביצוע מחקר בגידולים סרטניים עם האוניברסיטה העברית ובית החולים תל השומר ועם המדיקל סנטר בהרצליה לפיתוח מוצרי קנאביס.

 

 מתחילת השנה עלו מניות החברה ב-107%. לאחר ירידה חדה בסקטור הקנאביס, בחודש האחרון עלתה המניה בכ-21%. בשעה זו המניה מטפסת .6%

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה