פרשקובסקי מציגה עליה של 277% ברווח הנקי ברבעון השלישי

הכנסות החברה עלו ב-60% לעומת הרבעון המקביל; שיעור הרווחיות הגולמית עמד על 28%; החברה תחלק דיבידנד של 25 מיליון ₪ בדצמבר

חדשות ספונסר 25/11/2019 10:55

א+א-

חברת הנדל"ן למגורים פרשקובסקי מדווחת על התוצאות של הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של השנה.

 

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-301 מיליון שקל לעומת הכנסות הרבעון השלישי אשתקד שעמדו על 188 מיליון שקל, עלייה של 60%. 

 

 הרווח הגולמי לרבעון השלישי של השנה, הסתכם בכ-85 מיליון שקל, לעומת 32 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד – עלייה של 165%. הרווח התפעולי ברבעון השלישי של 2019 זינק ב-232% ועמד על כ-73 מיליון שקל, לעומת כ-22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של 2019 הסתכם בכ-51 מיליון שקל, זינוק של 277% לעומת 14 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. בסיכום של תשעת החודשים הראשונים של השנה, הרווח נקי היה כ- 116 מיליון ₪, יותר מכל שנת 2018 אותה סיימה עם רווח נקי של כ- 100 מיליון ₪.

 

חברת פרשקובסקי מסיימת את הרבעון השלישי עם הון עצמי בהיקף של 616 מיליון שקל וזאת לאחר חלוקת דיבידנדים של 34 מיליון שקל מתחילת השנה. בהקשר של חלוקת דיבידנדים ניתן לראות כי החברה מיישמת את מדיניות חלוקת הדיבידנד בדבר חלוקת 50% מהרווח הנקי ללא רווחי שערוך, ועם פרסום הדוחות לרבעון השלישי החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד נוספת בסכום של 25 מיליון שקל בחודש דצמבר 2019, כך שבמצטבר מדובר בחלוקת דיבידנדים של 59 מיליון שקל השנה.

 

יו"ר דירקטוריון החברה, יוסי פרשקובסקי: "החברה ממשיכה להראות שיפור בביצועים בכל הפרמטרים ומחזקת את מעמדה כאחת מחברות הנדל"ן המובילות בענף המגורים לצד פיתוח זרוע המניבים בישראל באמצעות החברה-הבת נתיבי דור".

 

"לאור סביבת הריבית הנמוכה והעובדה שהממשלה לא מוציאה מכרזים לפרויקטים חדשים מזה חודשים ממושכים, צופה עליית מחירי הדירות בתקופות הבאות".

 

פרשקובסקי מדווחת על מכירות של 445 יחידות דיור בתשעת החודשים הראשונים של השנה בפרויקטים השונים במערב רמלה, בהרצליה גליל ים ובחיפה. בנוסף, ברבעון השלישי של השנה החלה במסירות של פרויקט מחיר למשתכן בשכונת רקפות בראשון לציון הכולל 216 יח"ד וצפויה למסור עוד שני פרויקטים גדולים (עם 684 יח"ד) של מחיר למשתכן במערב רמלה בחצי שנה הקרובה.

 

על אף שעיקר השיפור בתוצאות החברה מגיע ממגזר המגורים בישראל שמהווה את ליבת העסקים של החברה ניתן לראות כי גם תחום הנכסים המניבים בישראל ובארצות הברית הולך וגדל מרבעון לרבעון כאשר ברבעון השלישי של השנה רשמה החברה הכנסות של כ- 10 מיליון ₪ מתחום זה.

 

מדיווחים אחרונים של החברה ניתן ללמוד כי תחום הנדל"ן המניב הולך לגדול בצורה משמעותית בשנים הקרובות עם השלמת הייזום בפרויקטים שונים של החברה ביניהם פרויקט מסחר ומשרדים במתחם האלף בראשון לציון, פרויקט מסחר ומשרדים באזור התעשייה של הרצליה פיתוח, מרכז מסחרי שכונתי ובניין מגורים להשכרה בבאר יעקב וכן פרויקט של דירה להשכיר עם מאות יח"ד, שטחי מסחר ומשרדים במערב רמלה וזאת לצד הגדלת מצבת הנכסים בארה"ב ועלייה בתפוסות במרכזים המסחריים של החברה ברחובות ובחדרה.

 

החברה מצליחה להראות שיעורי רווחיות גולמית גבוהים - כ- 28% ברבעון וכ- 26% בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 וזאת בעיקר בזכות יכולת הביצוע העצמי של החברה-הבת א.ש.י. פרשקובסקי לצד בחירת פרויקטים באזורי הביקוש הנהנים ממוניטין גבוה.

 

על פי מצגת של החברה בשלוש שנים הקרובות, צופה החברה רווח גולמי נוסף של מאות מיליוני שקלים, מה שצפוי להגדיל את ההון העצמי בצורה משמעותית בשנים הקרובות. נכון 30 בספטמבר בקופת החברה מזומנים בסכום של 243 מיליון שקל, זאת לעומת מזומנים בהיקף של 106 מיליון שקל איתם החלה את 2019.

 

פרשקובסקי נסחרת בבורסה בתל אביב, בשווי של כ-940 מיליון שקל ובמכפיל רווח 8. מתחילת השנה טסה מניית החברה 124% והיום לאחר פרסום הדוחות היא מוסיפה עוד 5.5%

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה