חדשות שוק ההון

מגוריט הנפיקה מניות למוסדיים בהיקף של 414 מיליון ₪

בהנפקה הוצעו 552 מיליון מניות במחיר של 75 אגורות, מחיר המשקף דיסקאונט של כ-10% על מחיר הסגירה אמש; בעקבות ההנפקה הוכפל ההון העצמי של החברה

חדשות ספונסר 18/11/2019 10:05

א+א- 3

קרן הריט למגורים "מגוריט", מדווחת היום כי הנפיקה כ-552 מיליון מניות לגופים מוסדיים לפי מחיר מניה של 75 אגורות ובסך כולל של כ-414 מיליון ₪. מדובר באחת מהנפקות ההון הגדולות שאירעו בשוק ההון המקומי בכלל ובשוק הדיור למגורים בפרט. בעקבות הגיוס הונה העצמי של מגוריט צפוי יותר מלהכפיל את עצמו ולשמש את החברה ברכישות נדל"ן למגורים בהיקפים מהותיים ביותר בשוק השכירות ארוכת הטווח בישראל.

 

הגיוס כלל את כל הגורמים המוסדיים הבכירים בשוק וכן בתי השקעות בולטים לצד גופים וגורמים נוספים אשר השתתפו בהנפקת הענק. במסגרת הגיוס סוכם מול המוסדיים כי לא ייגבו דמי ניהול בגין מזומן ההנפקה עד להשקעתו וכן חברת הניהול של הקרן תישא בחלק נוסף מהוצאות הקרן. את הגיוס הובילו דיסקונט חיתום ופועלים איביאיי.

 

"מדובר באירוע מכונן מבחינת החברה ובעל השפעה דרמטית גם על שוק המגורים והשכירות ארוכת הטווח בישראל", כך אמר היום, בעקבות ההנפקה יו"ר מגוריט ישראל, עו"ד ארז רוזנבוך. "ההשקעה המוסדית במגוריט, איננה רק הבעת אמון בקברניטיה של הקרן ובפעילותה עד כה, כי אם גם הבנת הפוטנציאל האדיר הגלום בשוק השכירות ארוכת הטווח בארץ, אשר אותו מובילה מגוריט".

 

מתי דב, מנכ"ל מגוריט מספר כי, "הביקוש הקשיח למוצר אותו אנו מקדמים, בשילוב תנאי מאקרו מרמזים על אטרקטיביות ההשקעה אותה ביצעו המוסדיים בשוק השכירות המקומי דרך מגוריט. כעת, בעקבות הגיוס הרחב, תוכל מגוריט להרחיב את המסה הקריטית של נכסיה ולשפר את יעילותה התפעולית של הקרן".

 

עוד הוסיף המנכ"ל כי "תמורת ההנפקה תאפשר לנו להמשיך לצמוח ולמסד את שוק השכירות למגורים בישראל. כולי תקוה כי גם המדינה תבין, את מה שהמוסדיים כבר הפנימו, כי מדובר בענף בעל פוטנציאל עצום וכי יש לעזור לו רגולטורית להמשיך להתפתח ולהפוך לאלטרנטיבה אמיתית ולפעמים עדיפה על רכישת דירה". 

 

בדוחות הרבעון השלישי של שנת 2019 דיווחה הקרן על עלייה של כ-20 אחוז ברווחיה. עוד עולה מהדוחות כי בשלוש שנות פעילותה דיווחה מגוריט על רווח בגין התאמה לשווי הוגן של כ-68 מיליון ₪, כלומר כ-20% על הונה הנוכחי.

 

הדוחות מצביעים על צמיחה משמעותית בהכנסות השכירות של החברה ועל רמות תפוסה מקסימליות בנכסיה המניבים הממוקמים באזורי ביקוש כדוגמת תל אביב, רמת גן, גבעת שמואל, רמלה, פתח תקוה והרצליה. תוספת של יחידות דיור מפרויקטים בתכנון והקמה צפוי להגדיל את מצבת הנכסים הנוכחית של הקרן אל מעל 800 יחידות דיור, היקף, שכאמור, צפוי לגדול משמעותית הודות לגיוס הנוכחי.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  המנהלים מקבלים הרבה... כדאי לך

  לקרוא הניתוח של אורי טל טנא בנושא לפני כיומיים - לינק למטה. אגב - 2 הערות - 1. להבנתי הם עדיין לא הנפיקו, רק קיבלו הצעה ומתכוונים לצעת בהנפקה לציבור. 2. מההודעה שלהם היום לבורסה, נראה שהביקורת על דמי הניהול המופרזים מחלחלת להנהלה (כנראה הגיע מסר גם מהמוסדיים), כיוון שציינו שיפחיתו מהם/ידונו מחדש, ולוקחים בינתיים חלק מהוצאות החברה (כ 2 מלש"ח) על חברת הניהול.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  החלילן 18/11/2019 10:28

 2. 2
  זה פעם כמה וכמה שמנפיקים מניות בזול לגופים שונים, אפשר להנפיק אבל בפרמייה ולא בדיסקאנט, די, די

  sasan 18/11/2019 10:14

 3. 3
  מהלך מכונן של החברה, אבל חתיכת

  דילול למשקיעים שרואים אולי 5% בשנה מקרן סולידית. דיסקאונט כזה מוחק להם תשואות של שנתיים, וזה מכה די גדולה. מה שכן, כרגע, נראית כמו אופציה סולידית מעניינת. צריך לבדוק מה המנהלים מקבלים שם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוקין 18/11/2019 10:07