ירידות שערים בתל אביב על רקע האירועים הביטחוניים

מדד תל אביב 125 יורד 0.5%; חג’ג’ מזנקת 5% אחרי שדיווחה על עליית שווי נכסים צפויה בדוחות החברה; אירופה נפתחה בעליות; יציבות בחוזים בניו יורק

מערכת ספונסר 12/11/2019 10:30

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בירידות שערים על רקע הסלמה ביטחונית וירי רקטות מרצועת עזה אל מרכז הארץ. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות של רוב השערים, בניו יורק נרשמה סגירה מעורבת, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בירידות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית כיל בפער חיובי של 3.07%, מניית אלביט מערכות בפער חיובי של 1.18%, מניית איי.אפ.אפ בפער שלילי של 0.37% ומניית פריגו בפער שלילי של 0.73%.

יורוג’ן דיווחה אתמול על הסכם רישיון בלעדי עם Agenus לקידום הטיפול בסרטן של דרכי השתן. החברה תפתח ותמסחר אתZalifrelimab , לטיפול בסרטן פולשני בדרגה גבוהה שאינו חודר שריר בשלפוחית השתן.

מיטב דש: "עלייה בהוצאות השכר ואינפלציה נמוכה צפויים לפגוע ברווחיות החברות. הגירעון הממשלתי גורם לעליית הגיוסים בשוק האג"ח, אך הממשלה מנסה לעשות צעדים שמשדרים אחריות תקציבית ועוזרים לתשואות להישאר ברמה נמוכה".

קומפיוג’ן מציגה רבעון נוסף ללא הכנסות, ההפסד הנקי העמיק ל-6.5 מיליון דולר. יתרות המזומנים הסתכמו בכ - 47.6 מיליון דולר. תחילת ניסוי קליני שלב 1 בחולים עם סרטן מתקדם מתוכננת לתחילת 2020.

קרנות הנאמנות גייסו בשבוע הראשון של נובמבר סכום של כ-845 מיליון ₪. הקרנות המחקות גייסו כ - 375 מיליון ₪; קרנות הסל רשמו פדיון של כ-235 מיליון ₪; קרנות אג"ח כללי שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות עם גיוס של כ-290 מיליון ₪.

פואמיקס חתמה על הסכם מיזוג סופי עם מנלו ת’רפיוטיקס. שתי החברות יצרו יחד חברת תרופות המתמקדת בתחום הדרמטולוגי. החברה מפרסמת דוחות רבעוניים ובהם העמקת ההפסד הנקי וירידה בהכנסות.

שר התקשורת חתם על היתר השליטה בעסקת סרצ’לייט. לאחר עיכובים רבים, התייעצויות עם היועץ המשפטי ואיומי ביטול לעסקה מצד סרצ’לייט, הודיעה הקרן כי האישור המיוחל התקבל.

שותפות רא”מ: ”הפתרון שלנו לטיפול בפסולת פלסטיק דרמטי למדינת ישראל והשלב הראשון הוא רק ההתחלה”. המתקנים של רא"מ יספקו בשלב הראשון פתרון לכ - 200,000 טון פסולת פלסטיק בשנה שהם מעל 20% מסך פסולת הפלסטיק המיוצרת בשנה בישראל.

 דור אלון קיבלה רישיון ייצור והספקה לתחנת הכוח בקריית גת. החברה צופה שהתחנה בעלת כושר הייצור של 73 MW תניב לאורך שנות הפרויקט EBITDA ממוצעת בהיקף של כ - 64 מיליון שקל בשנה.

אלקטריאון החלה בהתקנת כביש חשמלי בשוודיה. החברה הכשירה צוות התקנה מקומי וביצעה התקנה משותפת של 50 מטרים במתקן החברה. אלקטריאון קיבלה 8.3 מיליון ₪ מממשלת שוודיה על פי תנאי ההסכם.

הכנסות אבגול ירדו ב - 5.6% ברבעון השלישי, הרווח הנקי עלה ל-2.2 מיליון דולר. העלייה ברווח הנקי נבעה מעלייה ברווחיות התפעולית, שנגרמה בעיקר מהרווח במדדי חומרי הגלם וכן מהירידה בהוצאות המס.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה