חדשות שוק ההון category name

קומפיוג’ן קיבלה אישור FDA לתחילת ניסויים קליניים

החברה תתחיל את הניסוי בתרופה שלה לחולי סרטן במצב מתקדם במספר מרכזים בארה"ב בתחילת שנת 2020

חדשות ספונסר 04/11/2019 15:15

א+א-

חברת קומפיוג’ן הדואלית, העוסקת בפיתוח תרופות לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום שמנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר את בקשת ה-IND לתחילת ניסויים קליניים עבור COM902, הנוגדן התרפויטי של החברה כנגד TIGIT, בחולי סרטן במצב מתקדם.

 

במסגרת אישור ה-IND, החברה מתכננת להתחיל ניסוי קליני שלב 1 בחולים עם גידולים סרטניים מתקדמים שאין להם מענה כיום במסגרת הטיפולים הקיימים. מטרת הניסוי, שצפוי להתחיל בתחילת 2020, הינה לבחון את הבטיחות, הסבילות, מדדים קלינים נוספים, כמו גם פעילות אנטי-סרטנית ראשונית של COM902. הניסוי מתוכנן להתנהל במספר מרכזים בארה"ב ותהליך בחירתם כבר החל.

 

דר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, אמרה, "אישור IND עבור COM902 הוא אבן דרך חשובה עבורנו. זוהי התכנית השלישית המבוססת על מטרות תרופתיות שגילינו שמגיעה לשלב הקליני. אנחנו סבורים שמעכבי TIGIT עשויים למלא תפקיד חשוב באימונותרפיה ואנו מאמינים, בהתבסס על הבנתנו את המסלול הביולוגי, ששילוב של מעכבי TIGIT עם מעכבי PVRIG, עם או בלי חוסמי PD-1, עשויה לשפר את התגובה הקלינית בחולים שאינם מגיבים או שפיתחו עמידות לטיפולי האימונותרפיה הקיימים כיום. 

 

אנו כיום החברה היחידה עם תרופות פונטציאליות לעיכוב הן של PVRIG והן של TIGIT, עובדה אשר מעניקה לנו יתרון בשוק האימונותרפיה הצפוף".

 

דר’ כהן-דייג הוסיפה, "אנחנו גאים בהתקדמות המשמעותית שלנו בשנים האחרונות, לקראת היותנו חברה עם שלוש תכניות בשלב 1 של ניסויים קליניים בשנת 2020, שתיים מהן מפותחות על ידינו. 

 

כל שלוש התכניות הן כנגד מטרות תרופתיות שמקורן בפלטפורמה החישובית הייחודית שלנו, והן מדגישות את החוזקה והערך של היכולות החישוביות שלנו לגלות מסלולים ביולוגיים חדשים בעלי משמעות קלינית פוטנציאלית, ומטרות עבור תרופות חדשניות".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה