חדשות שוק ההון

נאוויטס החלה ברכישת הציוד לפיתוח פרויקט שננדואה

השותפות בפרויקט הזמינו יחידות שליטה ובקרה על ההפקה; חברת LLOG מימשה את האופציה שהוענקה לה ורכשה 30.95% מהזכויות בפרויקט שמכיל כ-281 מיליון חביות נפט

חדשות ספונסר 22/10/2019 13:53

א+א-

נאוויטס פטרוליום ושותפותיה לפרויקט שננדואה במפרץ מקסיקו החלו ברכש הציוד הנחוץ לפיתוח המאגר, בדגש על ציוד עם זמן אספקה ארוך, והן רוכשות יחידות תת-ימיות לשליטה ובקרה על הפקת הנפט במאגר.

 

ההזמנה הראשונה של הציוד מסוג זה הינה צעד חשוב והכרחי לעמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט. בכוונת השותפים בפרויקט שננדואה (Shenandoah) להמשיך לחתום בחודשים הקרובים על הסכמים נוספים להזמנות ציוד ושירותים עם זמן אספקה ארוך, כאשר החלטת השקעה סופית בפרויקט (FID) צפויה להתקבל עד מחצית שנת 2020. 

 

מפעילת פרויקט שננדואה ופרויקט בקסקין (475 מיליון חביות) והשותפה של נאוויטס במפרץ מקסיקו, חברת LLOG Exploration, מימשה את האופציה לרכישת 30.95% מהזכויות בפרויקט שננדואה, שניתנה לה טרום רכישת הפרויקט והעבירה לנאוויטס תשלום בסך של כ-4.6 מיליון דולר, המהווה החזר חלקה של LLOG בעלות הרכישה וכן בהוצאות השוטפות עד למועד המימוש. בנוסף, LLOG תפעל לאישור החלטת השקעה סופית (FID) בפרויקט שננדואה עד למחצית שנת 2020. בכוונת השותפות להשלים את פיתוח המאגר עד סוף שנת 2023.

 

פרויקט שננדואה ממוקם צפונית-מזרחית לפרויקט בקסקין של נאוויטס במפרץ מקסיקו, כ-155 מייל דרומית ללואיזיאנה, בעומק מים של כ-1,770 מטר. היקף המשאבים המותנים (2C) בשננדואה (צפון ודרום) עומד על כ-281 מיליון חביות נפט. חלקה של נאוויטס עומד על כ-65 מיליון חביות. התזרים המהוון מהפרויקט (בשיעור היוון של 12%) משקף לחלק של נאוויטס בשננדואה (23.1%) שווי של כ-415 מיליון דולר. 

 

הזכויות בתגלית שננדואה נרכשו בשנת 2018 תמורת כ-1.8 מיליון דולר בלבד תוך שיתוף פעולה עם שתיים משותפותיה בפרויקט בקסקין - המפעילה LLOG, אחת מחברות הנפט הפרטיות הגדולות בארה"ב ומומחית בפיתוח נכסי נפט במים עמוקים, וקרן Blackstone. עד לשנת 2017 נקדחו בשטח התגלית 8 קידוחי אקספלורציה, הערכה ואימות, בהשקעה כוללת של כ-1.7 מיליארד דולר.

 

לדברי יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "פרויקט שננדואה יצא לדרך עם הבעת האמון של LLOG בפרויקט ונכונותה לפעול לפיתוח של הפרויקט, כפי שעשתה בהצלחה בפרויקט בקסקין. מימוש האופציה והחלטת השותפים להתחיל ברכישת ציוד לפרויקט מסמנת אבן דרך מהותית בקידום פיתוחו של הפרויקט, הצפוי להציף ערך משמעותי לנאוויטס. האחזקה המשמעותית שלנו בשננדואה הופכת אותנו לשותפים מובילים באחד הפרויקטים הגדולים במפרץ מקסיקו, ואת שננדואה לפרויקט הדגל החדש של נאוויטס". 

 

שותפות נאוויטס פטרוליום מחזיקה בפורטפוליו של נכסי נפט וגז במפרץ מקסיקו ארה"ב וחלקה בכלל התגליות המוכחות עומד על כ-131 מיליון חביות נפט .(C2+P2) בנוסף, מחזיקה השותפות בבלוק 7 במזרח קנדה, נכס אקספלורציה עם פוטנציאל רב וחלקה המוערך במשאבים המנובאים בנכס הוא כ-427 מיליון חביות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה