הסיפור שאינו נגמר: הצבעה נוספת על ההצעות לרכישת אפריקה ישראל

לפידות קפיטל וי.ח. דמרי הגישו הצעות משופרות ומעודכנות; אסיפת מחזיקי האג"ח נדחתה לשבוע הבא

חדשות ספונסר 03/10/2019 11:49

א+א-

הקרב בין לפידות קפיטל לי.ח. דמרי על רכישת אפריקה ישראל מסרב להסתיים. למרות שמחזיקי האג"ח בחרו כבר לפני כחודש בהצעה המשותפת של לפידות קפיטל ואלטשולר שחם, שתי הקבוצות המשיכו לשפר את הצעותיהן גם לאחר קבלת ההחלטה. אסיפת מחזיקי האג"ח נדחתה לשבוע הבא כדי לאפשר לכל הצדדים לעיין בהצעות החדשות.

 

על פי ההצעה הנוכחית, לפידות קפיטל מציעים 843 מיליון ₪ במזומן ובמניות אפריקה מגורים וכן החלפת אג"ח לפידות במזומן והוספת 65 מיליון ₪ במזומן. לפידות ואלטשולר ערוכים להשלמת העסקה באופן מיידי.

 

סך התמורה אותה מציעים לפידות-אלטשולר עומדת על 1.33 מיליארד ₪, לאחר שהחברה העלתה שוב את הצעתה, והיא כעת ההצעה הגבוהה ביותר. בלפידות קפיטל מדגישים כי החברה אינה פעילה בתחום יזמות הנדל"ן ולכן אישור הממונה על התחרות להצעה צפוי להתקבל במסלול הירוק במהירות.

 

בנוסף, מבדיקה שערכו לפידות, הנאמן והנציגות מול משרד המשפטים ורשות ני"ע עולים קשיים מובנים עד כדי חוסר ישימות של "עסקה בתשלומים" לאחר מועד הביצוע. מבנה העסקה המוצע בפועל על ידי שתי השותפות כולל תשלום אחד בלבד במועד השלמת העסקה ומייתר את המלחמה מול רשות ני"ע בנושא.

 

הצעתו של דמרי שתוקנה אף היא אתמול, רכיב התמורה ישולם בשתי פעימות בלבד ולא בשלוש פעימות כפי שתוכנן בהצעה המקורית. הפעימה הראשונה בסך של 400 מיליון ₪, תשולם במועד הביצוע ואילו השנייה בסך של 3.317 מיליון ₪, תשולם עד לא יאוחר מ- 120 ימים לאחר מועד הביצוע.

 

את הבעיות מול חוק הריכוזיות פותר דמרי בכך שבמועד הביצוע ימחקו אגרות החוב הקיימות ממסחר בבורסה ותועברנה להיות מוחזקות על ידי הנאמנים, כך שהחברה תחדל להיות תאגיד מדווח" כמשמעות מונח זה בחוק ניירות ערך, ולא תחשב כ"חברת שכבה" לצורכי חוק הריכוזיות.

 

החברה הפקידה ערבות בנקאית בסך של 35 מיליון ₪ בשבוע שעבר בידי הנאמן. פיקדון הנאמנות נועד להבטיח את התחייבויות החברה על פי הצעת ההסדר. במידה ותושלם הצעת ההסדר, ישמש פיקדון הנאמנות כחלק מהתשלום של החברה למחזיקי אגרות החוב במועד הביצוע.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה