מטריקס דיפנס זכתה במכרז של מערך הסייבר הלאומי

בשנתיים האחרונות מוביל מערך הסייבר תוכנית רחבה לטיפול בנושא הגנת הסייבר לתחום התעופה האזרחי

חדשות ספונסר 23/09/2019 14:19

א+א- 1

מערך הסייבר הלאומי השלים באחרונה מכרז רחב היקף שמטרתו מיפוי וניתוח תחום הסייבר בתעופה האזרחית בישראל שבו זכתה חברת "מטריקס דיפנס", חברת בת של מטריקס.

 

במסגרת עבודת המיפוי, המתקיימת לראשונה בישראל ובעולם בכלל, ייבחנו ברמת מדינה היבטי הסייבר של מגוון מערכות התעופה כדי לאתר תרחישי איום אפשריים ופתרונות לטווח הקצר והארוך. 

 

את העבודה המקיפה, שצפויה להימשך קצת יותר משנה וזכתה לשם "הרקולס", תתכלל אחת מחברות מערכות המידע הגדולות בישראל שזכתה במכרז של המערך – חברת מטריקס דיפנס. בפרויקט שותפות גם חברות ישראליות בתחום הגנת סייבר לתחבורה ובתחום מחקר סייבר, כמו גם חברות בין-לאומיות בתחום מערכות מידע טכנולוגיות לשדות תעופה. 

 

פרויקט "הרקולס" ימפה לראשונה בעולם את כלל המערכות באקו-סיסטם התעופתי לכדי תמונת מצב עדכנית: שדות תעופה, מגדלי פיקוח, בקרה אווירית, חברות תעופה, מכוני בדק ותחזוקה של מטוסים ודגם של מטוס. העבודה תנתח את  סיכוני הסייבר בתחום, תדרגם ותציע המלצות התמודדות ומענה לאומי לטווח הקצר והארוך. 

 

בשל האופי האוניברסלי של התחום, השאיפה שתובנות מהעבודה הזו יוטמעו גם בקרב מדינות אחרות וגופי תעופה בין-לאומיים בתחום ובעתיד אף יביאו לקביעת סטנדרטים אחידים בין-לאומיים בייצור ובהגנת סייבר על מטוסים ועל שדות התעופה. 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מטריקס ידועה כחברה מצטיינת בתחום הטכנולוגי.... NOT

    עובדג 09/10/2019 23:37