חדשות וול סטריט ושווקי העולם

הסוחרים שואלים ”לאן הולכים מכאן” לאחר הורדת הריבית אמש

אמש הפד הוריד את ריבית בארה"ב ב 25 נקודות בסיס; החוזים העתידיים יורדים קלות; התשואות על אגרות החוב ל 10 שנים יורדות

דובי קורן 19/09/2019 15:36

א+א-

הבורסה בארה"ב צפויה לפתוח את יום המסחר בירידות שערים קלות, על רקע מסחר תנודתי אמש וירידת הריבית ב 25 נ"ב. השווקים מעט מבולבלים לאחר הורדת הריבית אמש ואחרי הודעת הפד שלמעשה לא אמרה כלום. נראה שהפד מחכה שהשווקים יובילו את המדיניות שלו ולא מעבר. הנשיא טראמפ לא אהב את ההורדה הרכה לדבריו וחושב שיש להיות אגרסיביים יותר בהתאם לבנקים מרכזים אחרים בעולם. בנוסף, ההזרמות לשוק בשלושת הימים האחרונים עזרו וריביות ה- REPO ירדו קצת מתחת ל 2% לכן בשלב זה הפאניקה ממחנק אשראי ירדה.

 

הנפט חוזר לזנק ועולה 2.5% לחבית מסוג ברנט לאחר שערב הסעודית בקשה מעירק כ 20 מיליון חביות נפט לשימוש עצמי. איחוד האמיריות וקאטר כבר מציעות לבוא ולרכוש מהן נפט.

 

אירן מאיימת על ארה"ב ובנות בריתה שתקיפה כנגדה תענה במלחמה כוללת, הנשיא טראמפ צוטט לפני דקות אחדות שכנראה התגובה מול אירן לא תהיה בדרכי שלום.

 

באירופה המדדים נסחרים בעליות שערים, הדקס עולה 0.25%, הפוטסי הבריטי עולה ב 0.68% לאחר שמוקדם יותר נותרה הריבית ברמה של 0.75%. השווקים באסיה ננעלו במגמה מעורבת הנג סנג ירד ב 1% ואילו הניקיי היפני עלה ב 0.38%. הזהב נסחר ברמה של 1510 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

מיקרוסופט (MSFT) הודיעה אמש אחר המסחר על רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 40 מיליארד דולר והעלאה של הדיב הרבעוני ב 5 סנט, ל 51 סנט.

 

דרדן רסטרונטס (DRI) רשת המסעדות מדווחת על רווח של 1.38 דולר למניה מול צפי של 1.37 דולר. הכנסות החברה היו מתחת לצפיות השוק יחד עם מכירות לחנויות זהות עלו ב 0.9% מתחת לצפי של 1.3%. מניות החברה יורדות 2.5% במסחר המוקדם.

 

AT&T (T) בוחנת הפרדה של יחידת דירקט TV שלה. החברה שוקלת לבצע ספין אוף ולהפוך אותה לחברה ציבורית נפרדת יחד עם שילוב של נכסי דירקט TV של המתחרה דיש נטוורקס. מקורות מציינים שהחברה לא פנתה לדיש נטוורקס בגלל חשש רגולטורי.

 

ביונד מיט (BYND) מקבלת המלצה של תשואת יתר בסיקור ראשוני של בנק ברקליס. לטענת החברה בעלת פוטנציאל לתפוס נתחי שוק משמעותיים ביותר בתחום תחליפי המזון לבשר.  מניות החברה עולות כ 1.8% במסחר המוקדם.

 

יו אס סטיל (X) הודיעה שתחתוך את התחזית של הרבעון הקרוב בגלל ירידה חדה מהצפוי במחירי המתכות ובגלל התדרדרות השוק באירופה. מניות החברה צונחות כ 12% במסחר המוקדם.

 

טסלה (TSLA) מודל 3 של החברה זכה בדירוג הבטיחות הגבוה ביותר ממכון לבטיחות בכבישים. זהו המודל הראשון של החברה שעושה זאת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה