חדשות שוק ההון

גזית גלוב חתמה הסכם למכירת 6% ממניות חברת אטריום להפניקס

התמורה הכוללת עומדת על כ- 75 מיליון אירו; העסקה נעשית במחיר זהה לעסקה למכירת 12% ממניות אטריום למנורה מבטחים

חדשות ספונסר 01/09/2019 16:08

א+א-

חברת גזית גלוב מדווחת היום כי בסוף השבוע התקשרה עם חברת הביטוח הפניקס בהסכם לפיו עם השלמת עסקת הרכישה של כ-40% ממניות אטריום, תמכור החברה להפניקס ביטוח כ-6% מהמניות. המכירה תיעשה במחיר זהה למחיר בו רכשה גזית גלוב את אותן מניות (as-is), לאחר התאמת מחיר הרכישה בשל הדיבידנד, ובתמורה כוללת של 75 מיליון אירו.

 

בהסכם הוקנו להפניקס זכויות מקובלות המקנות לה הגנות כבעלת זכויות מיעוט באטריום. תנאי הסכם המכירה להפניקס זהים לתנאים לפיהם התקשרה החברה עם מנורה מבטחים למכירת כ-12% ממניות אטריום.

 

נתוני הפרופורמה של החברה בכפוף להשלמת העסקה לרכישת מניות המיעוט באטריום ומכירת כ- 18% מהון המניות של אטריום למנורה ולהפניקס, ובהתבסס על נתוני הדוחות הכספיים ליום 30 ביוני 2019 הם – תחזית FFO עלתה ל-650-662 מיליון ₪, יחס החוב נטו לסך המאזן (סולו מורחב) עולה מ-47.1% ל-48.2%, הון עצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה למניה עולה מ-45.2 ל-4.6.

 

השלמת עסקת הרכישה של אטריום ומכירת המניות למנורה ולפניקס, אמורה להתרחש בינואר 2020 וכפופה לאישור רוב מיוחד מקרב בעלי מניות המיעוט של אטריום ולאישור בית המשפט. כמו כן לאטריום זכות לקבל הצעות נוספות ממתחרותיה של גזית גלוב עד אמצע ספטמבר.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה