אפליקציית הניווט הישראלית Navin מיפתה מקלטים ומרחבים מוגנים

המיפוי נעשה בבאר שבע בשורה של מבנים מרכזיים וכעת מורחב הפרויקט גם לתל אביב

חדשות ספונסר 26/08/2019 15:20

א+א-

אפליקציית הניווט הישראלית Navin, המתמחה במיפוי פנימי של מבנים גדולים, העלתה למפות מקלטים ומרחבים מוגנים ברחבי העיר באר שבע. יחודה של האפליקציה שהיא פועלת גם בחללים פנימיים שבהם ה-GPS משתבש. לכן אפליקציות ניווט אחרות לא מצליחות לזהות את מיקום המשתמש בתוך המבנה ולהציע ניווט מדויק.

 

המיפוי הבטחוני נחוץ מאחר ומבקרים במבנים יודעים בעל פה את מיקומי החנויות בקניון או כיתות באוניברסיטאות, אך רובם אינו יודע היכן ממוקמים המרחבים המוגנים ומה המסלול המוביל אליהם.

 

המיפוי בבאר שבע כולל שורה של מבנים מרכזיים כולל הגרנד קניון, קניון הנגב, אוניברסיטת בן גוריון ומקלטים ברחבי העיר. הפרויקט מורחב כעת למקומות נוספים בארץ וכבר החל מיפוי המקלטים והמרחבים המוגנים באוניברסיטת תל אביב.

 

עם הכניסה לאפליקצית Navin היא מזהה את המיקום המדויק של המשתמש בתוך המבנה כולל קומה ואפשר באמצעותה לנווט בזמן שגרה לחנויות, מחלקות בבתי חולים, פקולטות באוניברסיטה, חדרי שירותים ומקומות רבים נוספים. מסלול ההליכה הנדרש מפורט כולל שימוש במדרגות נעות או רגילות וכו’. האפליקציה מתעדכנת כל העת, בין השאר באמצעות עדכונים שמעלים המשתמשים.

 

שי רונן, מנכ"ל אפליקצית Navin, אמר שהוא ממליץ לתושבים לא להמתין חלילה לתרחיש אמת, אלא ללמוד ולהכיר מראש את המקומות הבטוחים במבנים בהם הם שוהים, במיוחד בתקופה של הסלמה ביטחונית. כפי שאנחנו יודעים כל אחד בביתו מה הוא עושה במקרה של אזעקה כך כדאי לפעול במקומות ציבוריים. אנחנו מזמינים את המשתמשים להוסיף לאפליקציה מקלטים ומרחבים מוגנים במבנים אותם הם פוקדים.

 

כדי לקבל את המיקום הקרוב יש להקליד מקלט או מרחב מוגן בשורת החיפוש.

 

Navin נוסדה על ידי שי רונן, נווט קרב ב-16F, ליאור רונן מהנדס מחשבים ומומחה בגלי רדיו, והיזם גידי ברק ופועלת כיום בישראל ובקליפורניה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה