חדשות שוק ההון

אלוני חץ השלימה המכרז למשקיעים מסווגים בהנפקת שתי סדרות אג”ח חדשות

במסגרת המכרזים נרשמו ביקושים בהיקף של כ- 980 מיליון ₪; האגרות בריבית שקלית קבועה ובמח"מ של 7.6 שנים

חדשות ספונסר 07/08/2019 10:09

א+א-

חברת הנדל"ן אלוני חץ מדווחת הבוקר כי השלימה בהצלחה את המכרז למשקיעים מסווגים במסגרת הנפקת שתי סדרות חדשות (יא’ ו-יב’) בריבית שיקלית קבועה. במסגרת המכרזים נרשמו ביקושים בהיקף של כ- 980 מיליון ש"ח.

 

לסדרה יא’ הכוללת מנגנון המאפשר לחברה לראשונה, על פי החלטה, לשלם את הקרן והריבית במזומן או במניות החברה, שהינה במח"מ 7.6 שנים, הגיעו ביקושים בהיקף של כ-336 מיליון ש"ח מהם אלוני חץ בחרה לקבל התחייבות מוקדמת לכ-199 מיליון ש"ח בריבית של 2.66%. האג"ח המשולמת במניות היא מוצר חדש שאושר לשימוש על ידי הבורסה לפני מספר חודשים, ואלוני חץ היא למעשה הראשונה לאמצו. 

 

פלג פאר, מנכ"ל ווליו בייס חיתום שהובילה את ההנפקות, ציין כי "הצלחת ההנפקה משקפת את אמון המשקיעים המוסדיים בחברת אלוני חץ , וכן את נכונות השוק לאמץ מוצרים פיננסיים חדשניים. סדרה יא’ של אלוני חץ, בה לחברה אפשרות לשלם במניות במקום בכסף מזומן, מאפשרת למשקיעים להשיג תשואה עודפת על פני אג"ח רגיל ובכך ליצור ערך לעמיתים, ולחברה מאפשרת גמישות ניהולית בשליטה ברמת המינוף העתידית. זוהי סנונית ראשונה שאנו בטוחים שלא תהיה האחרונה, לאור היתרונות המשמעותיים לשני הצדדים בעסקה". 
 

לסדרה יב’ שהינה במח"מ 7.6 שנים, הגיעו ביקושים בהיקף של כ-643 מיליון ש"ח מהם אלוני חץ בחרה לקבל התחייבות מוקדמת לכ-399 מיליון ש"ח בריבית של 2.41%. הסדרה הועה למשקיעים בדרך של מכרז על שיעור הריבית, עם ריבית מקסימלית בשיעור של 4%.

 

סך הכל קיבלה החברה התחייבויות מוקדמות של משקיעים מסווגים לרכישת הסדרות בהיקף של כ-600 מיליון ₪ ערך נקוב. שתי הסדרות מדורגות AA- על ידי מעלות וסדרה יב’ מדורגת Aa3 על ידי מידרוג.

 

את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ולידר הנפקות ואיתם פעלו גופי החיתום של אקסלנס, ברק קפיטל, רוסאריו, ענבר ואגוז.

 

הנפקת אגרות החוב (סדרה יא’) ואגרות חוב (סדרה יב’), כפופה לאישור דירוג של החברות המדרגות להיקף ההנפקה ולפרסום דוח הצעת מדף על ידי החברה. תוצאותיה הסופיות של ההנפקה יקבעו בהתאם למכרז הציבורי שיערך בעקבות פרסום דוח הצעת המדף.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה