חדשות שוק ההון

לקראת דוחות איי.אפ.אפ: צפי לרבעון פושר ושמירה על התחזית השנתית

דיסקונט ברוקראז’ ממשיכים להמליץ על המניה בתשואת חסר במחיר יעד של 133 דולר המשקף דאונסייד של כ-9%

חדשות ספונסר 04/08/2019 10:44

א+א-

מיכל אלשיך, מנהלת מחקר ורו"ח בדיסקונט ברוקראז’ מפרסמת היום סקירה לקראת דו"חות הרבעון השני של אי.אפ.אפ הצפויים להתפרסם השבוע, וממליצה על המניה בתשואת חסר.

 

בדיסקונט מסבירים כי " צפוי רבעון פושר אך להערכתנו עם שמירה על התחזית". ב-5.6.19 ערכה IFF יום משקיעים בו טענה כי הרבעון השני התחיל בחולשה אך היא חוזרת על התחזית השנתית על רקע צפי לשיפור במחצית השניה  וכן חוזרת על היעדים שלה לשלוש  השנים הקרובות.

 

על רקע זה, בנוסף לכך שלא התקבלו ידיעות על שינוי בשוקי הפעילות מאז תחילת יוני, אנו סבורים כי הדוח הקרוב יהיה פושר. אך החברה שמה משקל רב על שיפור במחצית השנייה. 

 

הסיבות לחולשה בתחילת רבעון השני כוללות: לחץ על ההכנסות, בייחוד בתחום הטעמים, היות והלקוחות הגלובליים אינם בצמיחה. בנוסף, ניכרת חולשה גם בחלק מהתחומים של פרוטרום, תחת חברת PTI העוסקת בפתרונות בתחום הסייבורי כתוצאה מחולשה בשוק הרוסי, וכן במוצרי הצבעים הטבעיים כתוצאה מירידת מחירים. בפן החיובי, אנו סבורים כי במגזר הריחות, החברה עשויה להראות ניצני הצלחה בגלגול עליית מחירי חומרי הגלם.

 

לטענת החברה, השיפור במחצית השניה צפוי לנבוע בין היתר מהאצה בהשגת הסינרגיות מהרכישה של פרוטרום וכן מהמשך עלייה הדרגתית במחירי מוצרי הריחות. למרות דברי החברה, העובדה שהחברה תולה תקוות רבות במחצית השניה וכן העובדה שהשוק עדיין מאתגר במספר תחומים מעלות שאלות.

 

תחזית החברה לשנים 2019-2021 כוללת צפי לצמיחה שנתית ממוצעת (בנטרול השפעת מטבעות וכולל רכישות) של כ-5%-7% בהכנסות ושל כ-10% לפחות ברווח למניה (ב-2019 עדכנה החברה לאחרונה את התחזית לכ-8%-11%). עם זאת, ברבעון הראשון IFF רשמה צמיחה במכירות (בנטרול מטבעות) של כ-3% בלבד וברווח הנקי של כ-6%, משמע - פרמטרים נמוכים ביחס לתחזית, בעודה טוענת כי בהמשך יחול פיצוי.

 

IFF מצליחה להתקדם בקצב טוב בכל הקשור לחסכון בהוצאותיה של פרוטרום, אך מנגד השגת הצמיחה בהכנסות מאתגרת יותר. ברבעון הראשון פרוטרום רשמה צמיחה נמוכה יחסית של כ-3% (בנטרול מטבעות) ובכנס IFF דיווחה על חולשה עם תחילת רבעון 2. 

 

מנגד, בעניין הסינרגיות מהמיזוג IFF דיווחה על צפי לחסכון עוד ב-2019 של כ-50 מ’ דולר, ביחס לצפי ראשוני של כ-35 מ’. למרות השיפור, היעד הכולל לחסכון של כ-145 מ’ דולר עד 2021 לא שונה, כך שמדובר בעיקר בקצב חיובי ולא בתוספת. בנוסף נזכיר כי עיקר הסיכונים במימוש הסינרגיות טמונים דווקא בשנים הבאות היות והיעדים השנה קלים יותר לביצוע.

 

לסיכום, אומרים בדיסקונט ברוקראז כי מאז השקת הסיקור באוקטובר 2018 (בסמוך למיזוג) ועד תחילת יוני שמרנו על המלצת תשואת שוק. בתחילת יוני הורדנו את המלצתנו מתשואת שוק לחסר, תוך שמירה על מחיר יעד זהה של 133 דולר. זאת על רקע עלייה בלתי מוסברת במחיר המניה לאחר הכנס, למרות שלא התקבלו בו חדשות מהותיות חיוביות.

 

מאז שינוי ההמלצה ירדה המניה כ-4% ואנו ממשיכים להמליץ עליה בתשואת חסר ובמחיר יעד של 133 דולר, המשקף דאונסייד של 9%. זאת לאור חשש מחוסר הצלחה בהשגת צמיחה בפרוטרום, סיכונים העולים מהמיזוג, וכן אתגרים בפעילות הקיימת, כולל התמודדות עם עלייה במחירי חומרי הגלם בתחום הריחות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה