חדשות שוק ההון

דיסקונט ברוקראז: צפי לדוחות יציבים לשופרסל ורמי לוי

עיתוי הפסח השפיע לטובה על המכירות של הרשתות, אך העיב על הרווחיות; ממשיכים להמליץ על שופרסל בתשואת יתר ועל רמי לוי בתשואת שוק

חדשות ספונסר 30/07/2019 12:15

א+א-

מיכל אלשיך, מנהלת מחקר ורו"ח בדיסקונט ברוקראז’ מתייחסת למצבן של שופרסל ורמי לוי לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברות בהמשך השבוע ואומרת כי שופרסל ורמי לוי צפויות לרווח נקי יציב ביחס לאשתקד, בנטרול IFRS16 (שופרסל עלייה של כ-4% ורמי לוי ירידה של כ-4%).

 

בהתחשב בתקן, הרווח הנקי של שתי הרשתות צפוי לרדת, של שופרסל בכ-7% ואילו של רמי לוי בכ-21%. מדובר ברבעון ה-2 מאז תחילת יישום התקן, אשר מסווג חכירה תפעולית כחכירה מימונית, ומשכך מביא באופן מלאכותי לעלייה ברווחיות התפעולית אך לירידה ברווח הנקי.

 

בנטרול IFRS16 אנו צופים לשופרסל צמיחה של כ-7% אך ירידה קלה ברווחיות התפעולית מכ-3.9% אשתקד לכ-3.7% (ביחס ל-3.6% ברבעון 1 השנה). בקמעונאות אנו צופים צמיחה של כ-6% על רקע החגים, אשר במקביל יובילו לירידה ברווחיות התפעולית מכ-3.3% אשתקד לכ-3%. באשראי אנו צופים המשך שיפור עקבי עם עלייה מהפסד של 2 מ’ ₪ אשתקד לרווח של כ-9 מ’. לעומת זאת בפארם אנו צופים המשך הפסדים של כ-10 מ’ ש"ח, אף גבוהים יותר מאשתקד, וזאת למרות עיתוי החגים. 

 

לרמי לוי אנו צופים צמיחה של כ-21% אך ירידה ברווחיות התפעולית מכ-3.4% אשתקד לכ-2.6% (ביחס ל-2.8% ברבעון 1). הצמיחה הגבוהה במכירות הינה על רקע פתיחת 2 סניפים מאז אשתקד ועיתוי החגים, בעוד הירידה ברווחיות צפויה על רקע עיתוי החגים, שילוב קופיקס שמעיבה על הרווח וכן עלייה בהוצאות התפעוליות ביחס למחצית הראשונה אשתקד, אז היו נמוכות באופן יחסי.

 

בשורה התחתונה בדיסקונט ממשיכים להמליץ על שופרסל בתשואת יתר ועל רמי לוי בתשואת שוק. למרות ששופרסל חווה אתגרים בפארם בטווח הקצר, בהסתכלות כללית אנו מעריכים כי החברה במצב טוב מאוד. אנו צופים כי ב-2019 הרווח הנקי המנוטרל יצמח בכ-20% וב-2020 בכ-15% נוספים.

 

מדובר בתוספות מהותיות לרווח הנובעות מצמיחה בקמעונאות עם יציבות ברווחיות וכן עלייה באשראי. לאור כך, ולמרות החולשה בטווח הקצר בפארם, אנו ממשיכים להמליץ על שופרסל בתשואת יתר במחיר יעד של 28.7 ₪, כ-13% אפסייד.

 

עבור רמי לוי אנו צופים צמיחה חד ספרתית חיובית נמוכה ברווח הנקי ב-2019 וב-2020 (בנטרול IFRS16), כאשר מחד צפויה צמיחה גבוהה במכירות בשל שילוב קופיקס ופתיחת סניפים, אך מנגד אנו לא צופים שיפור מהותי ברווחיות התפעולית. אנו ממשיכים להמליץ על רמי לוי בתשואת שוק במחיר יעד של 207 ₪, כ-11% אפסייד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה