קרן Keystone תמכור לכלל ביטוח ולפניקס 32% מאחזקותיה במפעיל של כביש 6

עם סיומה של העסקה תחזיק Keystone בכ-21.3% בחברות המפעיל; שיכון ובינוי תרכוש מקיסטון מניות שיקנו לה שליטה בחברות המפעיל

חדשות ספונסר 23/07/2019 11:12

א+א-

לאחר שרכשה את אחזקותיהן של קבוצת אלון וקבוצת אפריקה ישראל בחברת המפעיל של כביש 6, קרן ההשקעות Keystone מדווחת היום (שלישי, 23.7.19) על מימוש האופציה שהעניקה לכלל ולפניקס לרכוש 16.3% מהאחזקות במפעיל, כל אחת. בהתאם להסכמות קודמות, שיכון ובינוי תרכוש מקיסטון מניות שיקנו לה שליטה בחברות המפעיל.

 

עם אישורה של העסקה המורכבת, תמכור קרן ההשקעות של נבות בר, רוני בירם וגיל דויטש כ-32.6% מאחזקותיה לכלל ביטוח ולקבוצת הפניקס (כ-16.3% כל אחת) לאחר שאלו השלימו בדיקת נאותות לחברה וכ-11% נוספים לשיכון ובינוי.

 

כזכור, בחודש מאי האחרון רכשה קרן Keystone כ-65% מאחזקות חברות המפעיל של כביש 6 בסכום לפי שווי של של 513 מיליון ש"ח במזומן. במסגרת העסקה, העניקה Keystone לכלל ביטוח, לפניקס אופציות לרכישת כ-32% מסך אחזקותיה בחברת המפעיל. 

 

כך, עם מימוש האופציות על ידי החברות, תחזיק Keystone ב-21.33% בחברות המפעיל, שיכון ובינוי ב-46% וכלל ביטוח והפניקס ב-16.33% כל אחת.

 

למעשה רכישת המניות על ידי Keystone התירה את הפלונטר במבנה האחזקות הקודם שכלל את מחזיקי האג"ח של אלון ואפריקה ישראל ושחררה את החברה לחזור ליזמות של עסקים נוספים ותאפשר לחלק דיבידנד בסכום עתק שהיה כלוא בחברה.

 

"מדובר בנכס מניב לטווח ארוך ובהשקעה מצוינת ונדרשה גמישות ויצירתיות כדי לממש אותו בתוך פרק זמן קצר" מציין נבות בר, מנכ"ל קרן Keystone ומוסיף: "אחזקותיה של Keystone בנכס מניב ובטוח מסוג זה, יפתחו בפני הציבור הרחב והמוסדיים אפיק השקעות חדש עם תשואה אטרקטיבית בסיכון נמוך, זאת לצד תרומה לפיתוח התשתיות הלאומיות בישראל".

 

השלמת העסקה כפופה להתקיימות תנאים מתלים, ובכלל זה אישור האורגנים המוסמכים של חברות המפעיל, אישור הזכיינים של הכבישים של חברות המפעיל, אישור גופים מממנים וכיו"ב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה