מחשבים וטכנולוגיה

שלוש משש החברות המובילות בעולם בתחום הרחפנים האוטונומיים הן ישראליות

רחפנים אוטונומיים מבוססי בינה מלאכותית צפויים להגדיל את נתח השוק שלהם בעתיד הקרוב הודות לקצב המהיר של עבודתם, היעילות והחיסכון

חדשות ספונסר 21/07/2019 15:57

א+א- 1

שלוש מתוך שש החברות המובילות בעולם בתחום הרחפנים האוטונומיים הן ישראליות, כך עולה מדו"ח שהוציאה חברת הייעוץ האמריקאית Guinn Partners על שוק הרחפנים העולמי. עורכי המחקר ציינו שרחפנים אוטונומיים מבוססי בינה מלאכותית צפויים להגדיל את נתח השוק שלהם בעתיד הקרוב וזאת הודות לקצב המהיר של עבודתם והיעילות והחיסכון, וכל זה תוך הקטנת סיכון לחיי אדם.

 

להערכת עורכי הדו"ח, הרחפנים האוטונומיים צפויים לחלוש על תעשיית הרחפנים כולה בטווח של השנתיים עד ארבע שנים הקרובות. במקביל צפוי להתרחב גם תחום התוכנה שמהווה בסיס ליכולת הפעולה והניתוח של הרחפנים האוטונומיים.

 

הדו"ח מציין את החברות המרכזיות בתחום הרחפנים האוטונומיים: פרספטו, אירובוטיקס ואיזי אריאל הישראליות ועימן אמריקן רובוטיקס, ניינטינגל סקיוריטי ורחפני אזור.

 

חברת Percepto , המפתחת רחפנים בתחנות עגינה לשימושים בתחומי הביטחון, תחזוקת תשתיות ותעשייה צוינה לאור יכולותיה בתחום עיבוד התמונה והבינה המלאכותית על גבי פלטפורמה אוטונומית. מערכת הניהול שפיתחה פרספטו מנהלת מספר רחפנים במקביל ואוספת מהם את המידע בזמן אמת מהשטח ביום ובלילה, כולל בתנאי מזג אוויר מאתגרים של גשם, שלג ורוחות חזקות ויודעת לזהות תקלות בטיחותיות או ביטחוניות.

 

פרספטו נוסדה בשנת 2014 על ידי דור אבוחצירה, שגיא בלונדר, רביב רז ואריאל אביטן. החברה מעסיקה כשישים עובדים במשרדיה במודיעין, ארה"ב ואוסטרליה והיא משרתת חברות גדולות בתחומי החשמל והאנרגיה, דלק, מכרות ותעשיות כבדות נוספות. החברה גייסה מאז הקמתה 27.5 מיליון דולר ונמצאת בשלבי צמיחה וקליטת עובדים חדשים בארץ ובעולם.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נסחרות בבורסה או חברות פרטיות?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    shay0812 21/07/2019 16:01