חדשות שוק ההון

קבוצת חנן מור מגדילה את הבטוחות באג”ח ח’

הבטוחה הנוספת היא פרויקט של החברה בראשון לציון בו מכרה החברה 38 דירות ; המהלך יוביל להוזלת עלויות המימון, שיפור הרווחיות ויצירת תזרים מזומנים

חדשות ספונסר 09/07/2019 11:30

א+א-

חברת הנדל"ן MORE מובילה מהלך מימון אסטרטגי שבו תגוון ותחזק את הבטוחות למשקיעים באג"ח סדרה ח’ של החברה. בכוונת החברה לרתום את הפרויקט הראשון שלה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" –מתחם 508 בשכונת "נרקיסים" החדשה בראשון לציון, שבו נחתמו התקשרויות למכירת 38 דירות מתוך 80 דירות סה"כ, כבטוחה נוספת למחזיקי סדרת אג"ח ח’ (היקף הסדרה עומד היום על כ-103,049 אלפי ₪ ע.נ.).

 

הבטוחה מעודפי החשבון בשכונת "נרקיסים" מוערכת בכ-30 מיליון ₪, ותהווה נדבך נוסף לאג"ח ח’ הכוללת כיום את חשבונות העודפים בפרויקטים של הקבוצה בעיר חריש, שבה החברה היא פועלת באופן נרחב בבנייה למגורים ולמסחר, ובמודיעין – שבה הפרויקט המרכזי הוא מיזמי מסחר רחוב ומגורים בשכונת "מורשת" החדשה.

 

לאחרונה דיווחה החברה על צמיחה חדה במחצית הראשונה של 2019. בתקופה זו נחתמו התקשרויות למכירת 185 דירות, ב-600% יותר בהשוואה למכירת 27 דירות בתקופה המקבילה אשתקד. להערכת החברה, הביקוש לדיור גדל משנה לשנה, נוצר מפנה בשוק, והקונים חוזרים לרכוש. המגמה צפויה להאיץ בין השאר על רקע אי וודאות באשר להמשך תוכנית מחיר למשתכן לאור הגרעון התקציבי, ולאור חוזקה של הכלכלה הישראלית, כשבמקביל סביבת הריבית הנמוכה, תומכת בביקוש ובמימון נדל"ן.

 

עוד מעדכנת הקבוצה כי נפתח הקניון הראשון שלה בעיר חריש, בשטח של כ-10,000 מ"ר בתמהיל מגוון של חנויות ועסקים, עם 300 מקומות חניה ובהשקעה של 76.5 מיליון שקל. לקניון זה יצטרף השנה מרכז מסחרי נוסף, שיחד צפויים להניב NOI בקצב שנתי של מעל 15 מיליון שקל.

 

"הפעילות העסקית שלנו בפועל מקדימה את התוצאות הכספיות" אומר יו"ר הקבוצה חנן מור. "השנה צפויה להיות שנת שיא שבה גם נמכור מאות יח"ד ונציג לראשונה, תזרים מזומנים של מיליוני שקלים מנכסים מניבים. 2019 צפויה להיות שנת המפנה, כך שבכוונתנו למנף את הצמיחה המהירה בתחום הייזום ואת תזרימי המזומנים השוטפים מהנכסים המניבים".

 

יו"ר הקבוצה הסביר כי המהלך הנוכחי הוא אחד מבין מספר מהלכים שונים למיחזור חוב שתבצע החברה בחודשים הקרובים, המתאפשרים, בין היתר, הודות לתחילת הפעלתם של הנכסים המניבים. מהלכים אלה יאפשרו הוזלה דרמטית של עלויות המימון, שיפור הרווחיות והאיתנות הפיננסית, יצירת תזרימי מזומנים וערך רב לבעלי המניות של הקבוצה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה