חדשות שוק ההון

ננו דיימנשן מסכמת מחצית חלשה ונוקטת צעדי התייעלות

התוצאות הלא מבוקרות למחצית הראשונה של השנה ולרבעון השני מראות כי ההכנסות היו מתחת לצפי ההנהלה; החברה מפטרת 20% מכוח האדם שלה במטרה להקטין את שריפת המזומנים

חדשות ספונסר 08/07/2019 11:29

א+א- 5

חברת ננו דיימנשן הדואלית, (נאסד"ק, תל אביב: NNDM) הפועלת בתחום הדפסת תלת מימד לשוק האלקטרוניקה, מודיעה היום על תחזיות לתוצאות מקדמיות לא מבוקרות לרבעון השני ולחצי הראשון של שנת 2019.

 

התוצאות מבוססות על מידע כספי מקדמי וכפופות לשינויים עד שתהליכי הסקירה וסגירת התקופה יושלמו. במחצית הראשונה של שנת 2019 ,החברה מכרה 13 מערכותDragonFly  , חמש מתוכן נמכרו ברבעון השני של שנת 2019 . החברה מכרה סה"כ 43 מערכות ברחבי העולם עד היום.

 

ההכנסות לרבעון השני לשנת 2019 צפויות להיות בטווח של 1 עד 2.1 מיליון דולר, מתחת לציפיות ההנהלה.  ההכנסות למחצית הראשונה של שנת 2019 צפויות להיות בטווח של 7.2 עד 9.2 מיליון דולר, בהשוואה ל- 7.1 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2018. החברה סיימה את הרבעון השני לשנת 2019 עם יתרת מזומן של כ- 2.5 מיליון דולר, בעיקר בשל עלייה במלאי.

 

"אנו מאוכזבים מתוצאות המחצית הראשונה של שנת 2019 .החברה נקטה במספר פעולות על מנת לשנות זאת. אני מאמין כי במחצית השנייה של שנת 2019 החברה תציג תוצאות טובות יותר", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן.

 

לאחר פרסום הנתונים הכספיים פרסמה ננו הודעה נוספת בה היא מודיעה כי היא "מבצעת בחינה של חלופות אסטרטגיות". החברה שכרה את שרותיהם של הבנק סטיפל לשמש כיועץ פיננסי בלעדי על מנת לסייע לה בבחינה זו. על פי גורמים המקורבים לחברה, ננו מנסה בימים אלה להכניס שותף אסטרטגי לחברה. 

 

בנוסף הודיעה היום החברה כי בשבועות הקרובים, לאחר שנה של פיתוח,  החברה מתכננת להשיק מערכת חדשה ממשפחת ה- DragonFly .מערכת תלת מימד חדשה זו תציג שיפורים משמעותיים ופיצ’רים חשובים, שפותחו על מנת לענות על צרכי הלקוחות.

 

"המערכת החדשה צפויה להגדיל משמעותית את הערך ללקוחות קיימים ועתידיים של החברה וצפויה לסייע לחברה בהאצת הצמיחה שלה בעת הרחבת בסיס לקוחות הקצה וסיפורי ההצלחה של החברה", כך מסר מנכ"ל החברה.

 

במקביל להשקת המערכת החדשה, החברה נקטה בצעדים על מנת להקטין את ההוצאות התפעוליות שלה. השינוי ארגוני כלל צמצום בכוח האדם של כ- 20% .פעולות אלו צפויות להקטין את קצב שריפת המזומנים של החברה בתקופות הבאות.

 

באופן בלתי תלוי, החברה מודיעה כי סיימון פריד, אחד ממייסדי החברה, ששימש כנשיא ארה"ב של החברה, החליט לעזוב את תפקידו הניהולי בחברה, על מנת להמשיך בהזדמנויות אחרות. מר פריד ימשיך לשמש כדירקטור בחברה ויסייע לחברה על מנת להבטיח חפיפה מיטבית.

 

"ננו דיימנשן מתכננת להגביר את מאמציה להאצת האימוץ של המוצרים שלה, במטרה להרחיב את בסיס לקוחותיה משלב אבות הטיפוס אל שלב הייצור", ציין עמית דרור, מנכ"ל החברה. "אנו מאמינים כי שילוב הפעולות שנקטנו ימצבו את מוצרי החברה בצורה טובה יותר לטובת המשך הצמיחה שלה. אנו מאמינים מאוד בטכנולוגיה שפיתחנו, שהינה ראשונה מסוגה, ובשינויים החדשניים שאנו מובילים בתעשיית האלקטרוניקה", סיכם מר דרור.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מעט מדיי מאוחר מדיי

  מ4 מייסדים נותר כעת רק עמית המנכ"ל, מה זה אומר? ניפחו את החברה לממדים לא רלוונטים, זה מה שקורה לסארטאפ שנכנס בדלת האחורית לבורסה ומגייס המון כסף ונותן הבטחות ללא כיסוי בגלל יח" צ בזמן שהוא צריך לעבוד לפתח ולחנך שוק חדש. כישלון צורם ורועש בתקווה שלא ישפיע על סטראטאפים ישראלים אחרים וטובים

  יוסי 09/07/2019 16:30

 2. 2
  אנחנו מדברים על הדיווחים היום...הנה

  הציטוט: "בשבועות הקרובים, לאחר שנה של פיתוח, תוך עבודה צמודה עם לקוחות נבחרים, החברה מתכננת להשיק מערכת חדשה ממשפחת ה- DragonFly .מערכת תלת מימד חדשה זו תציג שיפורים משמעותיים ופיצ'רים חשובים, שפותחו על מנת לענות על צרכי הלקוחות", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "המערכת החדשה צפויה להגדיל משמעותית את הערך ללקוחות קיימים ועתידיים של החברה וצפויה לסייע לחברה בהאצת הצמיחה שלה בעת הרחבת בסיס לקוחות הקצה וסיפורי ההצלחה של החברה", המשיך מר דרור. במקביל להשקת המערכת החדשה, כפי שתואר לעיל, החברה נקטה בצעדים על מנת להקטין את ההוצאות התפעוליות שלה. השינוי ארגוני כלל צמצום בכוח האדם של כ- %20 .פעולות אלו צפויות להקטין את קצב שריפת המזומנים של החברה בתקופות הבאות" זה דיווח אופטימי יותר משני הראשונים..לא? לגבי המנכל...אם הוא נכשל...אז למה לבכות שעזב? לא מחזיק.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדר 08/07/2019 11:54

 3. 3
  ננו-מה בדיוק אופטימי בדיווח האחרון?

  מייסד החברה עוזב מה אופטימי בזה ? פיטוריי 20% מכח האדם בחברה מה אופטימי בזה ? אני מתפלא שיורדת רק 10% להערכתי היום בארה"ב 50% ירידה זו דעתי ומקווה לטעות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יונת דאר 08/07/2019 11:45

 4. 4
  הדיווח האחרון אופטימי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדר 08/07/2019 11:42

 5. 5
  ננו מוציאה דיווחים פסימיים משהו|35|

  רק לי החזרה בתשובה הזו מוזרה?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 08/07/2019 11:38