ירידות שערים בתל אביב,המדדים המרכזיים יורדים 0.3%

מדד הנפט מאבד 0.85%; החוזים בניו יורק נסחרים בירידות של עד 0.4%; היום יפרסם בנק ישראל את החלטת הריבית לחודש יולי

חדשות ספונסר 08/07/2019 10:15

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה נפתח בירידות על רקע ירידות שערים חדות בבורסות אסיה הבוקר ומגמה שלילית בחוזים העתידיים בניו יורק. מדד הניקיי היפני יורד בשעה זו בשיעור של 1%, ומדד שנחאי צונח 2.5%. החוזים בניו יורק נסחרים בירידות של עד 0.3% ומצביעים על פתיחה שלילית של שבוע המסחר. 

 

היום יפרסם בנק ישראל את החלטת הריבית לחודש יולי ואת תחזית המאקרו המעודכנת שלו. על פי ציפיות האנליסטים הריבית צפויה להישאר ללא שינוי. יניב פגוט, האסטרטג הראשי של איילון אמר: "לכאורה מדד המחירים החודשי הגבוה לחודש יוני לצד התבססות האינפלציה וציפיות האינפלציה בתחום היעד הממשלתי מגבירים את ההסתברות להעלאת ריבית בישראל במהלך שנת 2019 ואולם נראה כי הנגיד החדש של בנק ישראל אינו שש להעלות ריבית מחשש להאצת התיסוף בשקל נוכח מדיניות הריבית הצפויה של הפד והאיומים לצמיחה הגלובלית הנשקפים ממלחמת הסחר.

 

לפיכך העלאת ריבית ככל ותתרחש אזי היא תתרחש לקראת סוף השנה לאחר השגת הסכם סחר בין ארה"ב לסין ככל שייחתם הסכם כזה. משק המצוי בתעסוקה מלאה וצומח בקצב העולה על 3% בו האינפלציה חיובית ועומדת על כ- 1.5% ובו מתנפחות בועות אשראי זקוק לריבית גבוהה יותר ואולם היגיון כלכלי זה אינו מחייב את בנק ישראל".

 

אמש הסתיים יום המסחר בירידות שערים קלות. מדד ת"א 35 ירד 0.16%, תל אביב 125 איבד 0.21%, מדד הנפט נפל 1.19%, מדד הנדל"ן איבד 0.23% ומדד הבנקים נחלש 0.38%. קיבוץ מעברות הגיש אתמול תשקיף לרכישת מניות הציבור, על מנת להפוך את החברה לפרטית ולגרוע אותה מהמסחר בבורסה. החברה מציעה 40 ש"ח למניה, והמנייה הגיבה בטיסה של 19.57%.

 

 אלקטרה נדל"ן עלתה 5.94% לאחר שהחברה גייסה 460 מיליון דולר לקרן השנייה שלה העוסקת בהשקעות נדל"ן בארה"ב. אנלייט אנרגיה דיווחה על שיתופי פעולה עם יזמים ספרדיים לפיתוח פרויקטים של אנרגית רוח בספרד והמניה עלתה 2.77%.

 

מניות תמר פטרוליום צנחו 4.28% לאחר שבית המשפט דחה את עתירתה נגד חברת חשמל ושותפות לויתן על זכייה במכרז חברת החשמל לאספקת גז טבעי. גם מניית דלק קידוחים ירדה 3.17% לאחר החלטת בית המשפט.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה