בית המשפט דחה את עתירת תמר נגד חברת חשמל ולוויתן

השותפות בשני המאגרים הגישו במכרז הצעה כספית זהה, אך חברת חשמל בחרה בלוויתן; השופט: "לא שוכנעתי כי החלטת חברת החשמל חרגה ממתחם האפשרויות הסבירות שעמדו לפניה"

חדשות ספונסר 07/07/2019 12:12

א+א- 2

חברת דלק קידוחים מדווחת היום כי בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה המנהלית שהגישו חלק משותפי תמר כנגד חברת החשמל ושותפי לוויתן בקשר לגבי זכייתן של דלק קידוחים ורציו יה"ש במכרז לאספקת גז טבעי בין שותפי לוויתן לחברת החשמל.

 

כזכור, בחודש אפריל השנה זכתה שותפות לוויתן בחוזה הגז החדש של חברת החשמל, לאספקת 4-5 מיליארד מ"ק גז טבעי במשך שנתיים ובהיקף של מיליארד ₪. לאחר הזכייה הגישו המפסידות, חברות ישראמקו, תמר פטרוליום, דור חיפושי גז ואוורסט תשתיות, עתירה לבית המשפט בה ביקשו לפסול את החלטת ועדת המכרזים.

 

בעתירה טענו השותפות כי החלטת ועדת המכרזים אינה משרתת את האינטרסים הכלכליים של חברת החשמל ושל הציבור הרחב, כלומר ההצעה של המתחרות לא היתה ההצעה הטובה ביותר והושפעה משינויים שנעשו במכרז ומפלים את שותפי תמר. בשתי ההצעות שהוגשו לחברת החשמל המחיר ליחידה היה זהה, ולפי העותרות הדבר היה אמור לגרום לחברת חשמל לפצל את הזכייה בין שתי החברות.

 

הבוקר, כאמור דחה בית המשפט את העתירה וגם חייב את העותרים בהוצאות חברת חשמל. השופט ארז יקואל אמר בהחלטתו כי החלטת חברת החשמל להעדיף את מאגר לוויתן כספק הגז שלה על פני מאגר תמר הייתה סבירה ולטובת הצרכן. "לא שוכנעתי כי החלטת חברת החשמל חרגה ממתחם האפשרויות הסבירות שעמדו לפניה", סיכם השופט יקואל.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חברת דש: בתאריך 0307 מטם החברה פורסם למניות דיסקאונט למניול דלק קידוחים 16.7% למנית תמר פטרוליום 33.4 % לישראמקו 26.7 % מיום הפרסום שערי המנית רק יורדים .למה מרמים אין דין ואין דיין.

    יוסי 07/07/2019 14:08

  2. 2
    דש

    יוסי 07/07/2019 13:11