אלקטרה נדל”ן גייסה כ-460 מיליון דולר לקרן השנייה להשקעות בנדל”ן בארה”ב

בשנתיים האחרונות גייסה אלקטרה נדל"ן כ-670 מיליון דולר בשתי הקרנות; שווי תיק הנכסים בארה"ב מוערך בלמעלה מ-14 מיליארד ₪

חדשות ספונסר 07/07/2019 09:40

א+א-

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, הודיעה היום על סיום שלב הגיוס לקרן השנייה להשקעות במקבצי הדיור Multi-Family בארה"ב –בהיקף של כ-460 מיליון דולר בפרק זמן של שנה, כאשר הכוונה הראשונית של אלקטרה נדל"ן הייתה לגייס לקרן זו סכום של כ-300 מיליון דולר בלבד.

 

עד כה מחזיקה הקרן השנייה ב- 37 מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף של כ- 12,600 דירות ובהיקף השקעה הונית של כ- 392 מיליון דולר ארה"ב. כמו כן, חתומה הקרן על שלושה הסכמי רכש מחייבים לעוד כ- 1,100 דירות ובכך צפויה הקרן להחזיק ב- 40 מקבצי דיור בהיקף של כ-13,700 דירות ובהיקף השקעה הונית של כ-413 מיליון דולר ארה"ב מיום הקמתה. הקרן תמשיך לבצע רכישות עד להשקעת מלוא ההון שגויס.

 

בסה"כ גייסה אלקטרה נדל"ן עד כה בישראל כ-2.5 מיליארד שקל בשתי קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב. בנוסף גיסה החברה כ-2 מיליארד שקל ממשקיעים מוסדיים בארה"ב שהשקיעו בנכסים לצד הקרנות. החברה מחזיקה, יחד עם שותפים, בכ-28,000 דירות בארה"ב בכ-83 מקבצי דיור, ושווי תיק הנכסים בארה"ב מוערך במעל לכ-14 מיליארד שקל.

 

הקרן הראשונה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב נסגרה בחודש מאי 2018 לאחר שהשלימה גיוס של כ-215 מיליון דולר בתוך כעשרה חודשים בלבד מיום הקמתה ומחזיקה ב-21 מקבצים הכוללים כ- 7,480 יח"ד, זאת לאחר שמכרה כבר מקבץ אחד בתשואה נכסית IRR של 36%. הקרן הספיקה להחזיר למשקיעיה כ-37 מליון דולר בחלוקות שוטפות. 

 

בתוך כך, אלקטרה נדל"ן פועלת להקמת קרן נוספת, שלישית במספר, להשקעות במקבצי דיור בארה"ב בהיקף של כ-500 מיליון דולר ארה"ב, וכן פועלת להקמת קרן לגיוס חוב למתן הלוואות ליזמים בתחום מקבצי הדיור.

 

בין המשקיעים המוסדיים שהשקיעו בשתי הקרנות של אלקטרה נדל"ן: בית ההשקעות פסגות, בנק לאומי, קרנות הפנסיה של עובדי בנק לאומי, הכשרה ביטוח, איביאי, קרן הפנסיה גלעד, אוניברסיטאות, מספר רב של קיבוצים, חברות ביטוח ופנסיה נוספות וכמיליארד שקל של משקיעים פרטים כשירים. אלקטרה נדל"ן השקיעה למעלה מ-60 מיליון דולר בשתי הקרנות, ומשמשת כשותף כללי בקרנות אלה, ומנהלת באמצעות חברת הניהול שבבעלותה את כל נכסי הקרנות. 

 

בשנתיים האחרונות מכרה אלקטרה נדל"ן 29 מקבצי דיור בארה"ב (כ – 7,000 יחידות דיור) בהיקף כספי (100%) של כ – 950 מיליון דולר והשיגה תשואה נכסית ממוצעת (IRR) של 26.5%.

 

לדברי גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, "אנו שבעי רצון מההישג המרשים וחסר התקדים עבור גיוס פרטי בישראל. בשנתיים האחרונות גייסנו בישראל למעלה מכ-2.5 מיליארד שקל לקרנות שלנו בארה"ב שמציגות תשואות גבוהות למשקיעים שלנו ועל כך אני רוצה להודות לכלל המשקיעים על האמון הרב שהם נותנים באלקטרה נדל"ן. 

 

לאחרונה אף התבשרנו על בחירתה של אלקטרה אמריקה ע"י ארגון NMHC העולמי כאחת מ-50 חברות הנדל"ן למגורים הגדולות ביותר בארה"ב. אנו צפויים לפתוח בקרוב 2 קרנות נוספות באמצעותן נמשיך לפעול ליישום אסטרטגיית ההשבחה של אלקטרה אמריקה, תוך השאת ערך למשקיענו".

 

אלקטרה נדל"ן פרסמה בחודש מאי את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2019, מהן עולה גידול של כ-72% בהכנסות לכ-36.1 מיליון שקל, לצד עליה ברווח הנקי הרבעוני לכ-17 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה