הבורסה תיפתח על רקע עליות בשווקים

בוול סטריט ובאירופה נרשמו אתמול עליות בסגירה. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על פתיחה ירוקה. הבורסות באסיה מתנהלות כעת במגמה מעורבת

מערכת ספונסר 02/07/2019 08:21

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע עליות בשווקים בעולם; הבורסות באירופה ובניו יורק נסגרו אמש בירוק והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל גם כן במגמה מעורבת.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער שלילי של 0.71%, ומניית נייס בפער חיובי של 1.99%.

מסקירת מיטב דש שפורסמה אתמול: ”לאור האטה בצמיחה בעולם גם הייצור והיצוא בישראל צפויים להיפגע. בינתיים, סימני האטה בישראל מופיעים בעיקר בצד הצריכה הפרטית. במחצית השניה של השנה, צפויה האטה של קצב הצמיחה".

עוד מבית מיטב דש, עדכון שווי לחברות הגז: "עליית שווי המאגרים בשל שינוי שיעורי ההיוון, יחד עם התקדמות על ציר הזמן מביאה אותנו להעלות את מחירי היעד".

כלכלני בנק הפועלים: "מדד אמון הצרכנים ירד בחודש יוני וחזר לרמתו בתחילת השנה. אנו מעריכים שהאטה מסוימת בצמיחה והעלאות המיסים שיהיו כנראה בהמשך הדרך, יאטו את קצב הגידול של הצריכה הפרטית".

הבורסה לניירות ערך תתחיל לפרסם מדד תנודתיות – מדד VTA35. המדד מייצג את רמת התנודתיות הגלומה באופציות על מדד תל אביב 35; יחל להתפרסם ב-15 ביולי

ד”ר סאמר חאג’ יחיא נבחר ליו”ר דירקטוריון בנק לאומי. אתמול, ביום בו הודיעה מנכ"לית הבנק רקפת רוסק עמינח על פרישתה, בחרו חברי הדירקטוריון יו"ר חדש. חאג’ יחיא יחליף את דוד ברודט שפורש בסוף החודש.

קופות הגמל המנייתיות הציגו תשואה של 12.6% במחצית הראשונה של 2019. קופות הגמל הכלליות השיגו בחודש יוני תשואה חיובית ממוצעת של כ - 1.9% כתוצאה מעליות השערים בכל אפיקי ההשקעה המרכזיים.

אגף הכלכלה במשרד התקשורת: "הכנסות הענף בשנת 2018 קטנו בכ - 4%. הצמצום נובע בעיקר מהרחבת התחרות בתחום ומירידה בהכנסות במגזרי השידורים, התקשורת הבינלאומית והסלולר".

מדברי הראל פיננסים אתמול: "המיקוד למחצית השנייה של השנה הוא המשך השקעה במניות". עוד ציינו כי "רכישת אג"ח עד לפדיון בפיזור רחב מהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ולהקניית מידה של וודאות בשוק לא וודאי".

 מטריקס דיווחה כי השלימה פרויקט שדרוג תשתיות תקשורת בבינתחומי בהרצליה. ההסכם כולל גם שירות ותחזוקה של מטריקס ל-5 שנים הבאות. עלות הפרויקט מעל מיליון ₪.

 נכסים ובנין מכרה 11.7% ממניות גב ים בעסקה מחוץ לבורסה. שווי המכירה מסתכם ב - 456 מיליון ₪; שיעור החזקותיה בחברה ירד ל-40%; המחיר למנייה בעסקה נמוך ב-3.5% ממחיר הסגירה אמש.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה