המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.10%. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי האנרגיה. מדד התקשורת הוביל בעליה

מערכת ספונסר 01/07/2019 17:53

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.10%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.42% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו לשלילה מדד הנפט והגז שצלל בכ – 1.07% וכן מדד תשתיות האנרגיה שירד בכ – 0.55%. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה הוביל את העליות כשטיפס בכ – 0.58%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי ודיסקונט בעלייה. מניות פועלים, בזק, נייס, טבע, כיל וגב ים ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

מניית אזורים עלתה היום בכ – 4.21% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות ישראל קנדה, אקויטל, מטריקס, בית שמש, דלק רכב, אנלייט אנרגיה ופורמולה מערכות.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יקס שירדה בכ – 3.3%, ואחריה ירדו מניות חברה לישראל, מנורה מבטחים, דלק קידוחים, ארפורט סיטי, ביקום, אינרום ואסטרום נכסים.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.28 מיליארד ש"ח.

בוול סטריט מתנהל המסחר בעליות ובאירופה גם כן מסכים ירוקים.

מתוך סקירת מאקרו ושווקים של מיטב דש: ”לאור האטה בצמיחה בעולם גם הייצור והיצוא בישראל צפויים להיפגע. בינתיים, סימני האטה בישראל מופיעים בעיקר בצד הצריכה הפרטית. במחצית השניה של השנה, צפויה האטה של קצב הצמיחה".

עוד מבית מיטב דש, עדכון שווי לחברות הגז: "עליית שווי המאגרים בשל שינוי שיעורי ההיוון, יחד עם התקדמות על ציר הזמן מביאה אותנו להעלות את מחירי היעד".
כלכלני בנק הפועלים: "מדד אמון הצרכנים ירד בחודש יוני וחזר לרמתו בתחילת השנה. אנו מעריכים שהאטה מסוימת בצמיחה והעלאות המיסים שיהיו כנראה בהמשך הדרך, יאטו את קצב הגידול של הצריכה הפרטית".

הבורסה לניירות ערך תתחיל לפרסם מדד תנודתיות – מדד VTA35. המדד מייצג את רמת התנודתיות הגלומה באופציות על מדד תל אביב 35; יחל להתפרסם ב-15 ביולי

ד”ר סאמר חאג’ יחיא נבחר ליו”ר דירקטוריון בנק לאומי. ביום בו הודיעה מנכ"לית הבנק רקפת רוסק עמינח על פרישתה, בחרו חברי הדירקטוריון יו"ר חדש. חאג’ יחיא יחליף את דוד ברודט שפורש בסוף החודש.

קופות הגמל המנייתיות הציגו תשואה של 12.6% במחצית הראשונה של 2019. קופות הגמל הכלליות השיגו בחודש יוני תשואה חיובית ממוצעת של כ - 1.9% כתוצאה מעליות השערים בכל אפיקי ההשקעה המרכזיים.

אגף הכלכלה במשרד התקשורת: "הכנסות הענף בשנת 2018 קטנו בכ - 4%. הצמצום נובע בעיקר מהרחבת התחרות בתחום ומירידה בהכנסות במגזרי השידורים, התקשורת הבינלאומית והסלולר".

מדברי הראל פיננסים היום: "המיקוד למחצית השנייה של השנה הוא המשך השקעה במניות". עוד ציינו כי "רכישת אג"ח עד לפדיון בפיזור רחב מהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ולהקניית מידה של וודאות בשוק לא וודאי".

 מטריקס דיווחה כי השלימה פרויקט שדרוג תשתיות תקשורת בבינתחומי בהרצליה. ההסכם כולל גם שירות ותחזוקה של מטריקס ל-5 שנים הבאות. עלות הפרויקט מעל מיליון ₪.

 נכסים ובנין מכרה 11.7% ממניות גב ים בעסקה מחוץ לבורסה. שווי המכירה מסתכם ב - 456 מיליון ₪; שיעור החזקותיה בחברה ירד ל-40%; המחיר למנייה בעסקה נמוך ב-3.5% ממחיר הסגירה אמש.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה