חדשות שוק ההון

בונוס ביוגרופ קיבלה אישור פטנט אוסטרלי לבלעדיות במסחור ההרכב שלה לשתלי עצם

החברה מחזיקה כיום בזכויות שימוש בלעדיות בשש משפחות של פטנטים ובקשות פטנט, המכילות 12 פטנטים מאושרים ואחת עשרה בקשות פטנט

חדשות ספונסר 30/06/2019 10:25

א+א- 2

בונוס ביוגרופ מדווחת היום כי בסוף השבוע קיבלה חברת הבת בונוס תרפואטיקה אישור ממשרד הפטנטים באוסטרליה לפטנט המעניק לחברה הגנה עד ה-8.4.2035, על הבלעדיות של השימוש והמסחור של ההרכב הייחודי של שתלים חיים של עצם, לשם השלמת חסר בעצם, בין אם הוא ניתן למטופל בדרך של הזרקה ובין אם בדרך אחרת.

 

בנוסף לקבלת הפטנט המאושר באוסטרליה, ביקשה החברה לקבל את אישור משרד הפטנטים האירופי, האמריקאי והקנדי לרישום טכנולוגיה ייחודית זו, כפטנט בארה"ב, בקנדה ובאירופה.

 

 

הפטנט המאושר באוסטרליה מגן על הבלעדיות של השימוש בטווח משתנה של תמהילי תאים המרכיבים את השתל, באופן העשוי לאפשר לחברה להציע טיפול מותאם לאינדיקציה ספציפית של חוסר בעצם, על השימוש בנשא מאופיין אשר על גביו גדלה אוכלוסייה הטרוגנית של תאים שמקורם בתאים שהופקו מגופו של המטופל ושל ונוצרים כלי דם, וכן על שילוב הרכיבים המאפשרים את הזרקת השתל החי של העצם למטופל ושילוב כלל המרכיבים במזרק ייחודי המכיל מערכת ערבוב פנימית.

 

הואיל ואין כיום אפשרות לייצר שתל חי של עצם באמצעות שימוש בסוג אחד בלבד של תאים אלא יש צורך במספר סוגי תאים לייצור כל שתל חי של עצם, עשויה הטכנולוגיה המוגנת פטנט, בנפרד או בשילוב עם זכויות החברה בטכנולוגיות המוגנות בפטנטים אחרים ובבקשות פטנט בהם מחזיקה החברה, למנוע ממתחרים פוטנציאלים ישירים לא רק לייצר ולמכור שתל חי של עצם הדומה למוצר של בונוס ביוגרופ, אלא גם לייצר ולמכור כל שתל חי אחר של עצם.

 

ההגנה הרחבה על הבלעדיות של השימוש בתאים שונים, בשלבי התמיינות שונים מעניקה למעשה לחברה בלעדיות לא רק על המוצר המוגמר – שתל חי של עצם אלא אף על המוצר כפי שהוא בכל אחד משלבי תהליך הייצור והגידול של שתל חי של עצם, עד להשתלה במקום החסר בעצם של המטופל.

 

ההגנה על הבלעדיות בשימוש ובמסחור של שתל חי של עצם מתוצרת בונוס ביוגרופ, הנובעת מהפטנטים חלה על כל שוק שיקום העצם – כירורגיית פה ולסת, אורתופדיה, פלסטיקה ועוד, בשוק שיקום העצם שנאמד בכ-8 מיליארד דולר בשנה.

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה מתוצרת בונוס ביוגרופ, הם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין, שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

החברה מחזיקה כיום בזכויות שימוש בלעדיות בשש משפחות של פטנטים ובקשות פטנט, המכילות 12 פטנטים מאושרים ואחת עשרה בקשות פטנט. תקופת הבלעדיות בשימוש בטכנולוגיה המוגנת בכל פטנט מאושר, מתחילה, לכל המאוחר, במועד הגשת בקשת הפטנט ומסתיימת, 20 שנה לאחר מכן.

 

החברה פועלת לרישום פטנטים נוספים, במטרה לממש מגוון אינדיקציות נוספות אשר יאפשרו שיקום בטוח, מהיר ויעיל של עצם, באמצעות הזרקה אחת בלבד של שתל חי של עצם אנושית, מתוצרת החברה, כפי שהודגמה, בהצלחה מלאה, בכל המשתתפים בניסוי הקליני הראשון של החברה, להשלמת חסר עצם בלסת העליונה או התחתונה בבני אדם, ללא הבדל מין, גיל, ורקע רפואי.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הודעה מאוד משמעותית זו דעתי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mogi123 30/06/2019 11:41

 2. 2
  מה דעתכם עליה? שווה להכנס?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  טל123 30/06/2019 10:31