חדשות שוק ההון

טאואר ולומוטיב מודיעות על פיתוח חיישן מתקדם לשוק הרכב

החיישן מבוסס על טכנולוגיה של לומוטיב ומיוצר בטאואר-ג’אז. הוא מיועד למערכות מדידה וגילוי אור (LiDAR) ברכבים אוטונומיים

מערכת ספונסר 26/06/2019 16:59

א+א- 1

יצרנית השבבים טאואר-ג’אז, וחברת לומוטיב האמריקאית, הודיעו היום על פיתוח חיישן solid state beam-steering LiDAR ראשון. החיישן פועל ללא רכיבים נעים ונותן מענה למערכות LiDAR מתקדמות ברכבים אוטונומיים. הפיתוח מבוסס על טכנולוגית Liquid Crystal Metasurfurce של חברת לומוטיב והותאם בהצלחה לייצור בטאואר-ג’אז ולתהליכים הטכנולוגיים בהם מתמחה החברה. החיישן המתקדם מאפשר ביצועים ברמת בטיחות גבוהה במיוחד, ובגודל קטן יותר בהשוואה לפתרונות אחרים הקיימים בשוק, תוך שמירה על טווח פעולה רחב, זמן תגובה מהיר, רזולוציה גבוהה וזווית קריאה רחבה, כולם יתרונות תחרותיים הנחוצים למערכות מסוג זה.

שוק מערכות ה-LiDAR לרכבים אוטונומיים ומערכות ADAS (מערכות תמך לנהג -Aided Driver Assistance Systems) נמצא בצמיחה, ולפי חברת המחקר Yole Developement צפוי לגדול מ-721 מיליון דולר ב-2018 להיקף מכירות של 6.3 מיליארד דולר כבר בשנת 2024 עם אחוז צמיחה שנתית ממוצע של 45% במשך תקופה זו.

"הפתרון הייחודי של לומוטיב המבוסס על פיתוח טכנולוגיית ה-LCM הייחודית שלנו, איפשר להביא לשוק חיישן solid state beam-steering ראשון בעל ביצועים חסרי תקדים הכוללים את טווח הפעולה, איכות התמונה וקצב קריאת הנתונים, כולם פרמטרים קריטיים לשוק הרכבים האוטונומיים הצומח במהירות", אמר ביל קולרן, נשיא ומנכ"ל לומוטיב והוסיף: "שיתוף הפעולה שלנו עם טאואר-ג’אז יחד עם צוות הפיתוח והמומחיות שלה, הוא אשר איפשר להביא חיישן זה לייצור בהצלחה ולהשגת אבן הדרך החשובה של הבאת טכנולוגיה מהפכנית זו לשוק".

בימים אלו מפתחת לומוטיב עם טאואר-ג’אז חיישן נוסף מסוג SiPM, המבוסס על טכנולוגיית ה-SPAD המתקדמת של החברה ומיועד לתת מענה משולב למערכת LiDAR שלמה. סיום הפיתוח וייצור אב הטיפוס צפוי להסתיים עוד השנה.

"אנו שמחים על שיתוף הפעולה יוצא הדופן עם חברת לומוטיב בפיתוחו של חיישן ייחודי זה, תוך שאנו מהווים חלק משמעותי בהצלחת פרוייקט פורץ דרך מסוגו לשוק ה-LiDAR לרכב", אמר דני אשכנזי, סגן נשיא ומנהל החטיבה העסקית לפיתוח והעברת טכנולוגיות ייצור (TOPS) בטאואר-ג’אז.

אשכנזי הוסיף כי "ההיצע הטכנולוגי הנרחב והייעודי שלנו לענף הרכב הכולל פתרונות מובילים לחיישני ראייה, ניהול ואספקת מתחים בנוסף לפלטפורמות ה-SiGe וה-SiPho המתקדמות, מספק את המענה המגוון והרחב ביותר עבור שוק זה. יכולות אלו, לצד שיתוף פעולה משולב עם לקוחותינו, מאפשר לנו להביא לשוק פתרונות מורכבים ומובילים מסוגם בעלי יתרונות תחרותיים מובהקים".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יצאתי ופיספסתי חזרה.

    ידיעה טובה אבל לא אמורה לשנות שער מניה. נחכה למחר.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 26/06/2019 17:30