מידרוג מתחילה לדרג את בנק ירושלים בדירוג aa3.il עם אופק יציב

"הערכת האיתנות הפיננסית של הבנק משקפת מיצוב עסקי הולם בפעילות הליבה של הבנק"

חדשות ספונסר 26/06/2019 15:13

א+א-

בנק ירושלים מודיע היום כי חברת דירוג האשראי מידרוג החלה לדרג את החוב הבכיר של הבנק בדירוג aa3.il בכיוון התפתחות יציב, לאחר שעד היום דירגה את הבנק רק חברת הדירוג מעלות וכעת שתי חברות הדירוג ידרגו את הבנק באופן שוטף.

 

"הערכת האיתנות הפיננסית של הבנק משקפת מיצוב עסקי הולם בפעילות הליבה של הבנק - הלוואות לדיור בייחוד במגזרים החרדים ובני מיעוטים, מודל עסקי מבודל ומיצוב טכנולוגי הולם ביחס להצעת הערך ללקוחות ומאפייני הבנק", כתבו האנליסטים של מידרוג.

 

"הפרופיל הפיננסי של בנק ירושלים נתמך באיכות נכסים טובה ביחס לאיתנות הפיננסית הפנימית, כפי שמשתקף במדדי סיכון מתונים, ובמגמת שיפור בשנים האחרונות ובכריות ספיגה הולמות כנגד הפסדים, התומכים בביצועי התיק בטווח הקצר והבינוני", מוסיפים עוד במידרוג. 

 

בחודש מאי העלתה חברת דירוג האשראי מעלות את דירוג האשראי של בנק ירושלים לרמת "-AA" מרמה של "+A" אחרי עשור שבמהלכו לא עלה דירוג האשראי של הבנק.

 

מאז כניסתו של מנכ"ל בנק ירושלים, גיל טופז לתפקידו מיישם הבנק תכנית אסטרטגית מקיפה שתכליתה מיקוד במוצרי בנקאות משלימים חלף פתיחה וניהול של חשבונות עו"ש. התכנית המיושמת התמקדה בהצמחת פעילות הליבה של הבנק.

 

גיל טופז, מנכ"ל בנק ירושלים: "המהלכים האסטרטגיים שהובלנו במהלך השנים האחרונות למיקוד בפעילויות הליבה של הבנק, הובילו, בין היתר, לשיפור בתוצאות העסקיות ואנחנו שמחים שהדבר מתבטא בדוחות דירוג אשראי חיוביים שמקבל הבנק. אנחנו נמשיך להתמקד בהרחבת הפתרונות הבנקאיים שלנו הן ללקוחות הפרטיים והן לעסקים המספקים שירותים ופתרונות פיננסיים המשלימים את צורכי לקוחות כל הבנקים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה