דירקטוריון אופקטרא אישר את הסכם המיזוג עם חברת הקנאביס היי פארמה

החברה תשקיע 7.25 מיליון ₪ בהיי פארמה; פנטזי נטוורק תשקיע 2 מיליון ₪; לאחר המיזוג תהיה היי פארמה בעלת 75% ממניות אופקטרא

חדשות ספונסר 26/06/2019 14:44

א+א-

חברת אופקטרא נדלן והשקעות מתמזגת עם חברת היי פארמה המונהגת היום על ידי מר משה מידר, איש עסקים יהודי אמריקאי. משה מידר הוביל קבוצת משקיעים מחו"ל להשקעה של 11 מיליון שקל בהיי פארמה.

 

במסגרת מימון העסקה, 11 מיליון השקלים של קבוצת מידר מצטרפת לסך של כ- 7 מיליון שקלים מאופקטרא וכן 2 מיליון שקלים מחברת פנטזי נטוורק. קבוצת המשקיעים צפויה להשקיע 9 מיליון שקלים נוספים, זאת בנוסף למימוש מלא של האופציות הקיימות באופקטרא שיזרימו 7 מיליון שקלים נוספים, כך שסה"כ לחברה תהיה קופת מזומנים בהיקף של כ-36 מיליון שקלים.

 

קיבוץ רמות מנשה, קיבוץ ותיק עם היסטוריה מוכחת של חקלאות ותעשייה, היקצה להיי פארמה 200 דונם לשימוש חקלאי , היי פארמה החלה בבניית חווה של 5 דונם, ועומד לרשותה שטח תעשייתי של 7 דונם, בו יבנה מפעל בשטח של 1,000 מ"ר.

 

במסגרת עסקת המיזוג, יוקצו מניות אופקטרא לטובת בעלי המניות של היי פארמה, כך שהיי פארמה תהיה בעלת % 75 ממניות אופקטרא לאחר המיזוג ולפני דילול של כספים חדשים שיגויסו לאחר יום חתימת ההסכם . הנכסים הקיימים כיום באופקטרא יוצאו מהחברה בכפוף להיבטי המס.

 

פרופסור משה מידר, יו"ר היי-פארמה הנכנס: "לאחר תהליך ממושך וקפדני בו בחנו את אופן הכניסה לשוק הקנאביס הרפואי, בחרנו להשקיע בהיי-פארמה. לחברה יש נקודת פתיחה מצוינת שכוללת אנשי מקצוע מנוסים המגיעים מעולם הקנאביס בארה"ב ובאירופה, שותפות עם קיבוץ, תשתיות קיימות, שטח משמעותי למתקן ומפעל וכן רישיונות מתאימים. 

 

לצד זאת, אנו מגבשים בימים אלו צוות הנהלה גלובלי, בעל ניסיון עסקי בינלאומי עשיר, רב תחומי, המגיע מעולמות הפארמה, התעשייה, מימון וגיוס כספים, בנייה וניהול חברות עם היקפי מכירות של מאות מיליוני דולרים בשנה, כמו גם יצירת שיתופי פעולה עם שחקנים בסקטור. אנו משוכנעים כי ביכולתנו ליצור חברה בעל נוכחות משמעותית בשוק הקנאביס העולמי."

 

שמוליק לוי, מנכ"ל אופקטרא: "בהמשך להחלטת החברה על כניסה לתחום הקנאביס הרפואי מבצעת החברה עיסקת מיזוג משמעותית עם חברת היי פארמה שתקים חממות ומפעל לייצור קנאביס רפואי. המיזוג מהווה מהלך אסטרטגי ראשון של אופקטרא ליצירת ערך גבוה לבעלי המניות שלנו ושל השותפים החדשים. 

 

לצורך המיזוג גייסנו כספים וכמו כן היי פארמה גייסו ויגייסו עוד כספים , כך שניכנסו לחברת היי פארמה כ- 21 מיליון שח ועד המיזוג יכנסו בסך הכל כ-36 מיליון שח שיאפשרו להקים את החממות והמפעל. אני משוכנע כי החיבור בין הפלטפורמה הציבורית שלנו לחברת היי פארמה והנהלתה יובילו ליצירת ערך נוספת לבעלי המניות של החברה הממוזגת."

 

לדברי דני צדוק, מנכ"ל משותף בפנטזי נטוורק:  "אנחנו שמחים שעסקת ההשקעה בהיי פארמה יצאה לפועל. העסקה הזו מהווה נדבך חשוב באסטרטגיית ההשקעה שלנו בתחום הקנאביס, ומהווה עבורנו שער כניסה לפעילויות הגידול, השיווק וההפצה של קנאביס רפואי מתוצרת מקומית. היי פארמה נמצאת בעמדה טובה יותר, עם משקיע משמעותי נוסף המחזק את קופת המזומנים של החברה ופותח לה אפשרויות חשובות לקידום פעילותה. אנו מאמינים כי העסקה הנוכחית שהנה השקעתנו השנייה בתחום הקנאביס תציף ערך למשקיעי פנטזי נטוורק ותיצור אפשרות לשיתוף פעולה עם קנאדורף ופעילויות נוספות שהחברה בוחנת".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה