אנרג’יאן ונתיבי הגז חתמו הסכם הולכת גז למאגר כריש ותנין

העסקה מתבצעת בתמורה ל-369 מיליון ₪; המקטע המזרחי יועבר לידי נתג"ז עם תחילת הזרמת הגז ממאגרי כריש ותנין בשנת 2021

חדשות ספונסר 25/06/2019 10:07

א+א-

חברת חיפושי הנפט והגז אנרג’יאן מדווחת היום כי חתמה הסכם מפורט עם חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל על העברת מקטע להולכת גז טבעי ממאגר כריש ותנין לחופי ישראל ולרשת ההולכה הארצית, בתמורה ל-369 מיליון ₪ (כ-100 מיליון דולר).

 

על פי ההסכם, שתנאיו סוכמו בחודש דצמבר 2018, אנרג’יאן תעביר את המקטע המזרחי העובר כ-10 ק"מ מחוף דור ויכלול גם צינור הולכת גז בקרקעית הים, ותחנת קליטה יבשתית למדידה ויסות וחיבור למערכת ההולכה, לחברת נתיבי הגז.

 

על פי התכנון, העברת המקטע המתוכנן לידי חברת נתיבי הגז תיעשה אחרי תחילת הזרמת הגז ממאגר כריש, המתוכננת לקרות במהלך שנת 2021. לאחר סיום העבודות חברת נתיבי הגז תהיה אחראית לתפעול ותחזוקה של החלק הזה של התשתית, ואנרג’יאן לא תישא בעלויות נוספות.

 

בעת חתימת מזכר ההבנות, אמר שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ:" "מזכר ההבנות הינו צעד חשוב בפיתוחם של מאגרי גז קטנים ובינוניים בעתיד, שיוכלו להשתמש באותה תשתית של חברת נתג"ז. הצעד הזה יעודד חיפוש ופיתוח של מאגרים נוספים, ויתרום לחיזוק הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל".

 

מתיוס ריגאס, מנכ"ל אנרג’אן נפט וגז אמר: "ההסכם שנחתם עם נתיבי הגז הוא ציון דרך חשוב לפיתוח כריש ותנין, אשר יתחיל להזרים גז טבעי לשוק הישראלי ברבעון הראשון של שנת 2021. ההסכם מדגיש את המחויבות של ממשלת ישראל לפרויקט, ולפיתוח ארוך טווח של משאבי הגז של ישראל. התשתית הנבנית על ידי אנרג’ן תאפשר חיבור של תגליות גז עתידיות למערכת, ותורמות עוד יותר לביטחון האנרגיה בישראל".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה