קרדיט: גיא אסייג

ירידות בתל אביב, בי קום מזנקת 5.8%

מדד ת"א 35 נחלש 0.17%; נכסים ובניין צונחת 6.2%; ירידות שערים בפתיחת המסחר באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בירידות של עד 0.3%

מערכת ספונסר 25/06/2019 12:12

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה במגמה שלילית,  על רקע הירידות בשווקים בעולם; המסחר באסיה הסתיים במגמה שלילית, הבורסות באירופה ובניו יורק נסגרו אמש באדום והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל במגמה מעורבת.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טאואר בפער שלילי של 2.19%, ומניית נייס בפער חיובי של 0.34%.

אתמול דווח כי המדד המשולב לחודש מאי 2019 עלה ב - 0.1%. זאת על רקע המשך ההתרחבות בפעילות תוך התמתנות בחודש הקודם. המדד המשולב לחודשים הקודמים, עודכן מעט כלפי מטה.

עוד נתוני מאקרו שפורסמו אתמול: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה כי שיעור האבטלה בחודש מאי ירד ל - 3.6%. זהו החודש השלישי ברציפות בו נרשמה ירידה בשיעור האבטלה במשק בקרב הבלתי מועסקים בגילאים 15 ומעלה.

מיטב דש: ”ל - ECB אין כלים כדי לעזור לכלכלה, רק מעט לשווקים, לטווח קצר”. עד הוסיפו בבית ההשקעות כי "ללא פתרון הבעיות שעומדות מאחורי ההיחלשות בכלכלה העולמית והאמריקאית, כדאי להיות בעמדה דפנסיבית בשוק המניות".

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה אתמול: ”ירידת התשואות החדה בארה”ב והעליות במניות בעולם, תומכים באג”ח ומניות ישראל”. עוד נכתב כי "חשיפה לשוק המניות בישראל נכונה לנוכח העובדה שהריבית בישראל לא צפויה לעלות ותשואות האג"ח יישארו נמוכות".

מנועי בית שמש דיווחה אתמול על עסקת ענק של 800 מיליון דולר. העסקה הגדולה בתולדות החברה תתפרש על פני 20 שנה, והיקף ההכנסות העתידי הצפוי מההסכם עומד על כ - 800 מיליון דולר. החברה הובילה אתמול את טבלת המניות העולות כשטיפסה כ - 7%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה