הלמן אלדובי דורשת שיפוי מאי.בי.אי בתביעה ייצוגית בחברת הגמל

החברה מואשמת שגבתה דמי ניהול כפולים בתקופת המיזוג; התובעים מעריכים את הנזק שנגרם להם בכ-17.5 מיליון ₪

מערכת ספונסר 23/06/2019 11:03

א+א- 6

חברת אי.בי.אי מעדכנת כי בסוף השבוע קיבלה מהלמן אלדובי הודעה על דרישת שיפוי שניתנה, לטענת הלמן, בהתאם להסכמי עסקת רכישת מניות של הלמן אלדובי על ידי החברה ומיזוג החברה הבת אי.בי.אי חברת ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות עם הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה, אשר הושלם ב-1.7.2018.

 

על פי ההודעה, בשבוע שעבר (16.6.2019) הוגשה כנגד הלמן גמל, המוחזקת בעקיפין על ידי החברה בשיעור של 32.93%, תביעה ובקשה לאישור התביעה כתובענה ייצוגית בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

 

בכתב הבקשה שהועבר לחברה על ידי הלמן אלדובי נטען בית היתר כי בתקופת המיזוג גבתה אי.בי.אי גמל מהתובע ומיתר העמיתים בקרן ההשתלמות "אי בי אי קרן השתלמות", הוצאות לניהול השקעות בנוסף לדמי הניהול הנגבים בקופה. על פי טענת המבקש, למרות שגבייה כזו מותרת על פי החוק, היא נעשתה בניגוד למה שנכתב בתקנון הקופה.

 

המבקש דורש להשיב לו ולכל העמיתים בקרנות ההשתלמות המנוהלות על ידי הלמן גל ושנוהלו בעבר על ידי אי.בי.אי גמל, את הוצאות ניהול ההשקעות שנגבו כאמור, בצירוף התשואה שסכומים אלה היו נושאים אם היו נותרים בקופה. בנוסף דורש המבקש צו שיורה לחברה לחדול מהגבייה האסורה.

 

על פי כתב הבקשה, בשלב זה מעריך המבקש את סך נזקי חברי הקבוצה בכ-17.5 מיליון ₪ לפי אומדן כללי לשנים 2012 ועד 2019.

 

מאי.בי.אי נמסר שהחברה לומדת את פרטי התביעה ואת הודעת הלמן אלדובי ותבחן את דרכי פעולתה האפשריות. על פי הסכמי המיזוג, שיפוי בגין הליך משפטי הנוגע לאירוע שהתרחש בזמן המעבר למיזוג, יינתן להלמן אלדובי רק בכפוף להחלטת בית משפט על התגבשות נזק או הסדר פשרה שקיבל את הסכמת החברה.

 

בשל השלב המקדמי בו נמצאת הבקשה, לא ניתן עדיין להעריך את סיכויי קבלתה כתובענה ייצוגית, ואם תאושר ככזו, מה יהיו סיכויי הצלחתה.

6 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עוד דברים לא נכונים מה יהיה

  דמי ניהול 4 מהפקדה זה פורמלי ולא קורה במציאות והסיבה שאי אפשר למשוך הכל היא מוצדקת לחלוטין ומותנית בתנאים מסוימים בכל אופן הייתי מציע לך לעשות שיעורי בית לפני פוסטים כאלה...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ארביב 23/06/2019 12:24

 2. 2
  תעשייה שעבר זמנו,

  אפשר למצוא אלטרנטיבות הרבה טובות ונוכות, מה שהיה מתאים לשוק ההון של לפני 60 שנה בטוח לא מתאים לעכשו, בלי קשר לחברות אני כתבתי על המהות למה זה דומה? אתה לוקח כפית ובמקום להכניס את האוכל לפה ישירות, מסובב את היד אחרי בראש ומכניס מאחורוה בכל מצב אכלת, אבל הבדלים גדולים מבחינת פיזית ומהות, כל זה שאתה בכלל טוען שבסוף החוסך לא ראשי לקחת את חיסכון שלו בגילאים מתקיימים, אז מה ?החוסך חסך בישבילו או בישביל המדינה? כל החיים שילם עמלות כפולות [יש עמלה סביב 4% על הפקדות, ידעתם?] וחיכה לגיל המיועד ואז גם לא יקבל את מה שבכל זאת חסך הצטבר? הרי יעוד ההשקעה זה, שכל מי שמגיע לגיל פרישה לקבל פטור ממס, ברגע שזה לא כך בדיוק כפי שתואר וריבוי עמלות ועוד נושאים שלא מזכיר חייבים לשבת ולמצור ולהציע מכשיר השקעה יותר טובה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sasan 23/06/2019 12:20

 3. 3
  *אתה לא תמיד רשאי הכוונה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ארביב 23/06/2019 11:59

 4. 4
  הרבה דברים לא מדוייקים כתבת

  רוב חברות הגמל עושות עבודה מעולה וזה מתאים לרוב המוחלט של הציבור באשר לנושא הטבות מס אתה לא רשאי למשוך את כל היתרה אחרי פרישה וזה גם לא תמיד כדאי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ארביב 23/06/2019 11:55

 5. 5
  לפי דעתי יש לחסל עסקי גמל !

  מורווחי היחידים הם חברות ניהול שמורידות ימין ושמאל עמלות ניהול, יאוש גדולה להסתכל ולראות שמאות ש"ח ששילמת דמי ניהול ועוד החשבון השנתי מראה על הפסד או שינוי קל... אולי היה אעם בחברות האלה בגלל חוסר במכשירי השקעה ואינפלצייה גבוהה וחוסר הבנה של הציבור,,, עכשיו הכל השתנה יש הרבה סוגים של קרנות ותעודות סל ותיקי השקעה ו...ו... מי צריך אותם בכלל ? נישאר הטבות מעסיק שגם לזה ימצאו פתרון קל לתובת העובד, לציין שכל מה שטוענים שאחרי גיל הפרישה אפשר למשוך יתרת החיסכון המצטבר פטור מס לא נכון בכלל, האיש צריך לרוץ אין ספור בין החברה לבין מיסים וטופסים ורואי חשבון... חודשים עד שאולי יראה את החיסכון בפטור מס חלקי,,, לכן לפי דעתי היגיע זמן לסיים את המשחק הגמל ולמצוא מסגרות השקעה נוחות בלי קישקושים שהזכרתי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sasan 23/06/2019 11:26

 6. 6
  איזו חוצפה. לאבי יש שם קרן השתלמות

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 23/06/2019 11:22