חדשות שוק ההון

חברת מדיגוס משקיעה 18 מיליון ש”ח בקבוצת אלגומייזר

ההשקעה מביאה את מדיגוס לאחזקה של 17.9% באלגומייזר; ההשקעה נעשית לפי שווי של 4.15 ₪ למנייה

חדשות ספונסר 20/06/2019 10:06

א+א- 1

חברת אלגומייזר, חברת טכנולוגיה המתמחה בתחום הנעת גולשים באינטרנט ואשר נסחרת בתל אביב, מדווחת היום על הסכם השקעה עם חברת מדיגוס.

 

במסגרת ההסכם, תשקיע מדיגוס סך של 18 מיליון שקל באלגומייזר, מתוכם 14.4 מיליון שקל במזומן. יתרת ההשקעה תתבצע באמצעות הקצאת ADR לחברת אלגומייזר בשווי של 1 מיליון דולר. כמו כן, תעניק מדיגוס כמות זהה של אופציות לרכישת ADR נוספים של מדיגוס לתקופה של שלוש שנים במחיר מימוש של 4 דולר.

 

בתמורה, אלגומייזר תקצה 2,168,675 מניות רגילות של החברה המהוות כ- 8.5% מהונה המונפק של החברה ו- 2,898,183 אופציות לא סחירות הניתנות להמרה למניות רגילות של החברה לתקופה של 3 שנים ממועד הקצאתן ובמחיר מימוש של 5.25 ש"ח למניה. העסקה נעשית בפרמיה על מחיר המניה (4.15 ש"ח נכון למועד ההשקעה).

 

בנוסף, אלגומייזר תמכור למדיגוס 729,508 מניות רגילות של החברה הבת, לינקיורי המהוות כ- 9.34% מהונה המונפק של לינקיורי ומזכויות ההצבעה בה. שווי ההשקעה משקף לחברת לינקיורי שווי של 96 מיליון ש"ח. לפני כשנתיים רכשה אלגומייזר את לינקיורי בפחות מ-40 מיליון ש"ח. מאז רכישתה הובילה אלגומייזר תהליכי פיתוח עסקי בקבוצה שתרמו לצמיחתה של לינקיורי ולגידול בהכנסותיה באופן משמעותי.

 

בכוונת החברה להשתמש בתמורה שתתקבל מהעסקה להשקעה והגדלת הפעילות העסקית של אלגומייזר, לרבות בחינה של רכישות ומיזוגים אשר יתאימו לפעילות הקבוצה וכן לפירעון מוקדם של הלוואות והקטנת המינוף של אלגומייזר.

 

השקעת מדיגוס באלגומייזר ובלינקיורי מתבצעת על בסיס ההנחה כי הרווח הנקי של לינקיורי לשנת 2019 לא יפחת מ- 15 מיליון ש״ח. היה והרווח הנקי של לינקיורי יהיה נמוך מ- 15 מיליון ש״ח, יוקצו למדיגוס מניות נוספות באלגומייזר ובלינקיורי ואופציות בהתאמה אשר ישקפו השקעה באלגומייזר ובלינקיורי במחיר מופחת המשקף באחוזים את הפער בין הרווח הנקי בפועל לבין הרווח הנקי שהוסכם. בהמשך להסכם עם אלגומייזר ולינקיורי, הצדדים ביטלו הסכם כוונות קודם אודות יוזמת CBD משותפת.

 

חברת מדיגוס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פרוצדורות רפואיות אנדוסקופיות המבוססות על מצלמה זעירה וציוד נלווה. לפני כשנה השתלט על החברה כפיר זילברמן "צייד השלדים", הדיח את הדירקטוריון המכהן והכניס 4 ממועמדיו לדירקטוריון החברה. מדיגוס קיבלה החלטה להרחיב את תחומי הפעילות שלה ואחד הצעדים הוא כאמור ההשקעה הנוכחית באלגומייזר.

 

קבוצת אלגומייזר עוסקת בשיווק באינטרנט בתחום הוידאו, מכירות, פרסום, מוניטיזציה, מנועי חיפוש ועוד. טכנולוגיות אלו מכילות פיתוחים ואלגוריתמים בתחום ה-AI ובתחום ה-BI שפותחו בחברה. המכירות השנתיות של החברה הגיעו להיקף של כ-160 מיליון ש״ח לשנת 2018. קבוצת אלגומייזר משרתת היום לקוחות ושותפים עליהם נמנים הגופים המובילים בעולם כגון: גוגל, מיקרוסופט, אפל, יאהו, אסק, אינפוספייס, אוויה, דל, אינסטגרם, ועוד.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הזוי, לא מובן בכלל מה הקשר בין

    החברות, מדיגוס שופכת את המזומנים שלה ותצטרך ללכת לעוד גיוס כנראה בקרוב
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    yair3 20/06/2019 10:45