חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.29%. מבין המדדים הסקטוריאליים, בלטו מדדי הביומד והביטוח

מערכת ספונסר 19/06/2019 17:56

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.29%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.13% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו מדד הביטוח שעלה בכ – 2.16% ומדד הביומד שעלה בכ – 1.37%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, אלביט מערכות  וכיל בעלייה. מניות לאומי, דיסקונט, ישראמקו יהש, קבוצת דלק ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אנרג’יקס שעלתה בכ – 4.46%, ואחריה מניות דנאל, הפניקס, קמטק, אנלייט אנרגיה, מגה אור, מגדל ביטוח והראל השקעות.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית בראק אן וי שצנחה בכ – 4%, ואחריה מניות פמס, רדהיל, המלט, ארקו החזקות, נטו החזקות, לוינשטיין נכסים ואודיוקודס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.28 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל במגמה מעורבת וכך גם באירופה.

אמריקן אקספרס העולמית מאריכה את רישיון המותג בישראל. ההסכם נחתם עם פועלים אקספרס הסולקת ומנפיקה את הכרטיס המקומי. רישיון המותג בארץ יהיה בתוקף עד סוף שנת 2026.

חברת המים מקורות מנפיקה אג”ח לראשונה בתולדותיה. החברה קיבלה ביקושים גבוהים פי חמש מהסכום שתכננה לגייס. הגיוס נועד לביצוע תכנית השקעות בתשתיות משק המים כדי להתמודד עם תקופות בצורת מתמשכת.

סוכני הביטוח של איילון יוכלו להעניק הלוואות בהיקף של 10 מיליון ₪ ומעלה. האשראי יוענק כנגד בטחונות וערבות אישית לחברות שמחזור המכירות השנתי שלהן עולה על 20 מיליון ש"ח ושיוכלו להציג רקורד אשראי חיובי לפחות ב- 3 שנות הפעילות האחרונות.

טוגדר פארמה מודיעה על קציר ראשון של תפרחות קנאביס באוגנדה. החברה זורעת במדינה 10 דונם נוספים; בכוונת החברה לשווק את התוצרת לאירופה.

יוטרון תקים חניון אוטומטי ראשון בסן פרנסיסקו תמורת 15 מיליון ₪. לחברה חניונים אוטונומיים באזור ניו יורק, ניו ג’רזי, לוס אנג’לס, בוסטון, סן פרנסיסקו ויוסטון; מתחילת 2019 חתמה החברה על הסכמים בהיקף של כ - 82 מיליון שקל.

ביקושים ערים נרשמו בהנפקה של מזרחי – טפחות. הבנק הנפיק אג"ח צמודות מדד וכתבי התחייבות נדחים והכפיל את סכום הגיוס של אגרות החוב ל-3 מיליארד ₪ במקום 1.5 מיליארד בתכנון המקורי.

לסיכו זכתה במכרז של נמל ישראל לפרויקט בהיקף של כ-168 מיליון שקל. תקופת הביצוע של הפרויקט עומדת על 28 חודשים ממועד קבלת צו התחלת עבודה.

לראשונה בישראל: קרנות נסחרות להשקעה בתשתיות. הוועדה לעידוד הקמת קרנות נסחרות להשקעה בתשתיות, פרסמה דו"ח סופי שיאפשר את הגדלת ההשקעה בתשתיות בישראל. משכך, תאפשר השתתפות הציבור בהשקעה בתשתיות.

 פורסייט חתמה על הסכם מסחרי עם אלביט מערכות. אלביט תקבל זכויות שיווק בלעדיות לתוכנות לעיבוד תמונה של פורסייט לשוק הצבאי. עוד על אלביט מערכות: החברה זכתה בחוזה של חיל האוויר הגרמני בהיקף של 73 מיליון דולר. החברה תספק מערכות לייזר להגנה על מטוסים של חיל האוויר הגרמני נגד טילי כתף. החוזה יבוצע במהלך תקופה של ארבע שנים.

הראל וחברת הביטוח MetLife יממנו במשותף פרוייקטי נדל”ן בבריטניה. 2 הגופים יעניקו סכום כולל של 2 מיליארד דולר במשותף בתקופה של כ - 3 שנים.

כן פייט הגישה תביעה נגד קפיטל פוינט על 40 מיליון ₪. הראשונה טוענת שקפיטל מנסה לבצע השתלטות עוינת לאחר שרכשה 5% ממניותיה ודרשה להחליף את הדירקטורים של החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה