חדשות שוק ההון

ביקושים ערים בהנפקה של מזרחי-טפחות

הבנק הנפיק אג"ח צמודות מדד וכתבי התחייבות נדחים – CoCo; הבנק הכפיל את סכום הגיוס של אגרות החוב ל-3 מיליארד ₪ במקום 1.5 מיליארד בתכנון המקורי

חדשות ספונסר 19/06/2019 12:34

א+א-

בנק מזרחי מעדכן היום כי השלב המוסדי שהתקיים אתמול בהנפקות שביצע הבנק, הסתיים בהצלחה גדולה ותוך ביקשוים ערים.

 

המוצר הראשון שהבנק הציע היה אגרות חוב צמודות מדד, במח"מ של כ-6.8 שנים. לאור ביקושים גדולים בהיקף של למעלה מ-3.5 מיליארד ₪, החליט הבנק להגדיל את הגיוס לכ-3 מיליארד ₪, במקום 1.5 מיליארד שתכנן לגייס במקור. הריבית שנסגרה היא 0.38%, המהווה מרווח של 0.71% מעל אג"ח ממשלתי במח"מ דומה.

 

המוצר השני איתו יצא הבנק היה כתבי התחייבות נדחים מסוג CoCo, כשהתכנון היה לגייס 250 מיליון ₪. לנוכח ביקושי שיא של כ-950 מיליון ₪ החליט הבנק לקבל התחייבויות בהיקף של כ-700 מיליון ₪, בריבית של 1.90%, המהווה מרווח של 2.40% מעל אג"ח ממשלתי במח"מ דומה.

 

השלב הציבורי בשתי ההנפקות יתקיים בימים הקרובים. ההנפקה התבצעה באמצעות מזרחי-טפחות חברה להנפקות בע"מ והובילה אותה חברת רוסאריו קפיטל.

 

חברת מעלות נתנה דירוג AAA להנפקת איגרות החוב בהיקף של עד 3 מיליארד ₪ ודירוג של -AA לכתבי ההתחייבות עם מנגנון לספיגת הפסדים (COCO) בהיקף של עד 700 מיליון ₪. במעלות הסבירו כי הפחתת רמת הדירוג הראשונה נעשית מהערכת פרופיל האשראי העצמאי של הבנק, כפי שנקבעה בסולם הדירוג הגלובלי, על מנת לשקף את סיכון חדלות הפירעון, בהתאם למתודולוגיה שלנו לדירוג מכשירים מורכבים של הבנקים.

 

לאחר מכן אנו מבצעים המרה לדירוג המקומי, תוך שימוש בטבלאות ההמרה. אחרי ההמרה לסולם הדירוג המקומי אנו מפחיתים רמת דירוג נוספת על מנת לשקף את הנדחות החוזית של המכשיר ומגיעים לדירוג המכשיר בסולם המקומי.

 

כאשר בוחנים את המכשיר לאור המתודולוגיה שלנו לגבי מכשירים מורכבים, אין להערכתנו סיכונים נוספים לאי פירעון המצדיקים הורדות רמות דירוג נוספות מעבר לאלו שציינו לעיל. במיוחד נציין כי איכות האשראי (creditworthiness ) הנוכחית של הבנק אינה מובילה אותנו לחשוב שהסבירות להתערבות רגולטורית בנוגע לכתבי התחייבויות מחייבת הפחתה נוספת של רמות דירוג.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה