נותנת פייט: כן פייט הגישה תביעה נגד קפיטל פוינט על 40 מיליון ₪

כן פייט טוענת שקפיטל מנסה לבצע השתלטות עוינת לאחר שרכשה 5% ממניותיה ודרשה להחליף את הדירקטורים של החברה

חדשות ספונסר 19/06/2019 09:52

א+א- 4

חברת כן פייט ביופארמה הגישה תביעה בבית המשפט המחוזי נגד קפיטל פוינט ובכירים בחברה. על פי כתב התביעה מאשימה כן פייט את קפיטל כי ניסתה להפעיל שליטה על החברה באופן לא ראוי. בין היתר דרשו הנאשמים, באופן בלתי חוקי, כי החברה תערוך אסיפה של בעלי המניות במטרה להחליף את הדירקטורים של כן פייט. סכום התביעה עומד על 40 מיליון ₪.

 

קפיטל פוינט הגישה תביעה קשורה ב-13.6.2019, בבית המשפט המחוזי בתל אביב שמטרתה לחייב את כן פייט לכנס את אסיפת בעלי המניות המדוברת לא יאוחר מה-18 ביולי, וכן יורה לחברה שלא לבצע שינויים במבנה ההון, ולא להנפיק ניירות ערך לפני המועד הקובע של האסיפה. בכן פייט הגיבו כי בכוונת החברה להילחם בנחרצות בעניין זה.

 

בתביעה מוזכרים שמותיהם של כל בכירי קפיטל פוינט – המנכ"לים המשותפים שי יצחק ליאור ויוסי תמר, יו"ר החברה ד"ר שוקי גלייטמן ובעלי המניות העיקריים שיר רויכמן ויהודה כהנא.

 

בחודש מאי, הודיעה קפיטל פוינט כי היא מחזיקה כעת ב-5% ממניות חברת כן פייט ומבקשת החלפת דירקטוריון. בכן פייט ראו בבקשה הזו ניסיון להשתלטות עוינת וכאמור אמש פנו לבית המשפט בבקשה להתערבותו.

 

כן פייט הונפקה בבורסה בתל אביב ב-2006 ונסחרת היום במקביל גם בבורסת הנאסד"ק בארה"ב. היא עוסקת בפיתוח תרופות בשלבים מתקדמים לטיפול במחלות כמו סרטן כבד, דלקת פרקים, פסוריאזיס ועוד. לחברה אין גרעין שליטה, מה שהופך אותה לחשופה יותר לנסיונות השתלטות מהסוג בו היא מאשימה את קפיטל פוינט. בשלוש השנים האחרונות איבדה כן פייט 93% משוויה בבורסה, והיא נסחרת לפי שווי של 35 מיליון ₪ .  

 

קפיטל פוינט שבראשה עומד ד"ר שוקי גלייטמן, היא חברת אחזקות המשקיעה בתחום הביו מד, טכנולוגיה, IT ואיכות הסביבה. קפיטל מחזיקה ברישיון חיפושי נפט יחד עם גלוב אקספ באופק חדש ויהל. בנוסף היא גם בעלת השליטה בנקסט ג’ן.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  זו נבלה וזו טריפה...

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חדש ישן 19/06/2019 13:26

 2. 2
  בהצלחה כן פייט

  לא אהבתי מלכתחילה את שיטת ההתקשרות של קפיטל עם יוסי תמר ושי יצחק ליאור. את מתכונת התגמול שלהם. מתכונת שמעודדת תרגילנות. לא מחזיק ולא עוקב אחר כל מניה שקפיטל קשורה אליה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ythefish 19/06/2019 12:07

 3. 3
  זה תלוי פרשנות של בית המשפט

  ההשתלטות לכשעצמה אינה בלתי חוקית, כי יש מקרים שבהם ההשתלטות (עויינת או ידידותית) תטיב עם החברה ובעלי מניותיה (להבדיל מבעלי השליטה והמנהלים...) יש מקרים שבהם ניתן לחסום השתלטות עויינת על ידי חברה אחרת, בין היתר, אם מוכיחים שההשתלטות העויינת תהווה סיכון או איום לחברה ולבעלי מניותיה או לתוכניות עסקיות שאושרו כדין. יש הרבה מאוד מבחני משנה וזה תחום סבוך. יש דרכים טובות להתגונן מהשתלטות כזו בלי להגיע לבית המשפט.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  boomstik 19/06/2019 10:10

 4. 4
  אסור מביחנה חוקית להשתלט על חברה אחרת ?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 19/06/2019 10:00