חדשות שוק ההון

ירידות שערים קלות בבורסה, תל אביב 35 יורד 0.14%

אופקו עולה 3.66% וסוגרת את פער הארביטראז’; בי קום צונחת 4% ביום נוסף של ירידות שערים; פתיחה שלילית באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בירידות של עד 0.15%

מערכת ספונסר 18/06/2019 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות שערים, בדומה למגמה בעולם. המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת, הבורסות באירופה רושמות ירידות שערים בפתיחת המסחר. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות של עד 0.15% בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות שערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 4.80%, ומניית כיל בפער שלילי של 0.39%.

אתמול דווח כי באטמ הישראלית השיקה עם NXP ו ARM - פתרון וירטואליזציית תקשורת. השקת הפתרון תאפשר לארגונים ולמפעילי רשתות לקבל תעבורת רשת מהירה ללא צורך בהגדלת כוח המחשוב הקיים. הפתרון מהווה אבן דרך בהסכם האסטרטגי של באטמ הישראלית עם Arm.

 פלוריסטם פיתחה מוצר חדש: מצע גידול לתאים, ללא רכיבים מן החי, באיכות מסחרית, שמאפשר לחברה ייצור בהיקפים גדולים עם עצמאות תפעולית.

 טאואר ג’אז מרחיבה את פלטפורמת המתח הגבוה לתמיכה במוצרים לשווקי התעשייה והרכב. לקוחות אסטרטגיים של החברה צפויים לעבור לייצור המוני על בסיס הפלטפורמה החדשה כבר בשנה הבאה, 2020.

ירידה נמדדה במדד מנהלי הרכש בחודש מאי 2019. רכיבי ההזמנות מצביעים על התכווצות בפעילות, בעוד רכיבי התפוקות והתעסוקה מצביעים דווקא על התרחבות מזה שמונה חודשים.

אנבידיה חושפת מחשב - על להאצת פיתוח המכוניות האוטונומיות. בעוד שמערכות אחרות עם רמות ביצועים דומות המדורגות ב -TOP500 , נבנות עם אלפי שרתים, ה -DGX SuperPOD תופס רק שבריר של נפח זה והינו קטן בערך פי 400 משכניו לרשימה.

 נעמן גרופ זכתה בזיכיון יבוא למוצרי LAV תמורת 10 מיליון ₪. מותג כלי הזכוכית הנמכר ב - 130 מדינות יגיע בימים הקרובים לחנויות הרשת והכלים ימכרו גם באתר הסחר האלקטרוני של החברה.

הכלכלן הראשי באוצר מדווח על זינוק חד ברכישת דירות באפריל. 8,300 עסקאות נרשמו בחודש הרביעי לשנה זו; עלייה של 37% בהשוואה לאפריל אשתקד. כמחצית מהדירות נרכשו על ידי זוגות צעירים.

אייל לפידות מימש את האופציה ורכש 5% בכלל ביטוח. לפידות קנה בחודש שעבר חבילת אופציות יחד עם מורי ארקין ויקיר גבאי, והבוקר הודיע על מימושן תמורת כ - 130 מיליון ₪.

אנלייט חתמה הסכם עם בנק גרמני למימון פרויקט הרוח בשבדיה. היקף המימון יעמוד על כ – 80 - 85 מיליון יורו, המהווים כ - 60% מעלות ההשקעה בפרויקט. תקופת ההלוואה היא ל - 18 שנים.

טוגדר הצליחה לגייס רק 4.7 מיליון ₪ בהנפקת מניות לציבור. החברה תכננה לגייס 7.5 מיליון ₪, אך בפועל הגיעה לכ - 60% מהסכום.

עסקת המיזוג בין מדיקל קומפרשן לבין פארמוקן הושלמה. במסגרת העסקה מדיקל רכשה את מלוא הון המניות של פארמוקן. בנוסף, החברה גייסה 2.5 מיליון ₪ בהקצאה פרטית, במחיר 4.78 למניה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה