חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.32% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.50%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הביטוח, הגז והנפט

מערכת ספונסר 17/06/2019 17:53

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.32% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 0.50%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.19% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו לשלילה מדד הביטוח שירד בכ – 1.34%, ומדד הנפט והגז שירד בכ – 1%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי, נייס, טבע, שיכון ובינוי ואלביט מערכות, בירידה. מניות מזרחי טפחות ודיסקונט ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית מזרחי עלתה היום בכ – 2% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות אודיוקודס, אנלייט אנרגיה, קבוצת עזריאלי, שטראוס, בזן, לייבפרסון ואמות.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ביקום שירדה בכ – 6.4%, ואחריה ירדו מניות אקויטל, אורמת טכנו, טבע, תדיראן הולדינגס, גב ים, כיל ושיכון ובינוי.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.27 מיליארד ש"ח.

בוול סטריט מתנהל המסחר במגמה חיובית ובאירופה נטייה לעליות.

באטמ הישראלית השיקה עם NXP ו ARM - פתרון וירטואליזציית תקשורת. השקת הפתרון תאפשר לארגונים ולמפעילי רשתות לקבל תעבורת רשת מהירה ללא צורך בהגדלת כוח המחשוב הקיים. הפתרון מהווה אבן דרך בהסכם האסטרטגי של באטמ הישראלית עם Arm.

 פלוריסטם פיתחה מוצר חדש: מצע גידול לתאים, ללא רכיבים מן החי, באיכות מסחרית, שמאפשר לחברה ייצור בהיקפים גדולים עם עצמאות תפעולית.

 טאואר ג’אז מרחיבה את פלטפורמת המתח הגבוה לתמיכה במוצרים לשווקי התעשייה והרכב. לקוחות אסטרטגיים של החברה צפויים לעבור לייצור המוני על בסיס הפלטפורמה החדשה כבר בשנה הבאה, 2020.

ירידה נמדדה במדד מנהלי הרכש בחודש מאי 2019. רכיבי ההזמנות מצביעים על התכווצות בפעילות, בעוד רכיבי התפוקות והתעסוקה מצביעים דווקא על התרחבות מזה שמונה חודשים.

אנבידיה חושפת מחשב - על להאצת פיתוח המכוניות האוטונומיות. בעוד שמערכות אחרות עם רמות ביצועים דומות המדורגות ב -TOP500 , נבנות עם אלפי שרתים, ה -DGX SuperPOD תופס רק שבריר של נפח זה והינו קטן בערך פי 400 משכניו לרשימה.

 נעמן גרופ זכתה בזיכיון יבוא למוצרי LAV תמורת 10 מיליון ₪. מותג כלי הזכוכית הנמכר ב - 130 מדינות יגיע בימים הקרובים לחנויות הרשת והכלים ימכרו גם באתר הסחר האלקטרוני של החברה.

הכלכלן הראשי באוצר מדווח על זינוק חד ברכישת דירות באפריל. 8,300 עסקאות נרשמו בחודש הרביעי לשנה זו; עלייה של 37% בהשוואה לאפריל אשתקד. כמחצית מהדירות נרכשו על ידי זוגות צעירים.

אייל לפידות מימש את האופציה ורכש 5% בכלל ביטוח. לפידות קנה בחודש שעבר חבילת אופציות יחד עם מורי ארקין ויקיר גבאי, והבוקר הודיע על מימושן תמורת כ - 130 מיליון ₪.

אנלייט חתמה הסכם עם בנק גרמני למימון פרויקט הרוח בשבדיה. היקף המימון יעמוד על כ – 80 - 85 מיליון יורו, המהווים כ - 60% מעלות ההשקעה בפרויקט. תקופת ההלוואה היא ל - 18 שנים.

טוגדר הצליחה לגייס רק 4.7 מיליון ₪ בהנפקת מניות לציבור. החברה תכננה לגייס 7.5 מיליון ₪, אך בפועל הגיעה לכ - 60% מהסכום.

עסקת המיזוג בין מדיקל קומפרשן לבין פארמוקן הושלמה. במסגרת העסקה מדיקל רכשה את מלוא הון המניות של פארמוקן. בנוסף, החברה גייסה 2.5 מיליון ₪ בהקצאה פרטית, במחיר 4.78 למניה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה