חדשות שוק ההון

אייל לפידות מימש את האופציה ורכש 5% בכלל ביטוח

לפידות קנה בחודש שעבר חבילת אופציות יחד עם מורי ארקין ויקיר גבאי; הבוקר הודיע על מימושן תמורת כ-130 מיליון ₪

חדשות ספונסר 17/06/2019 11:54

א+א-

חברת הביטוח כלל דיווחה הבוקר כי אייל לפידות מימש את האופציה שניתנה לו לרכישת 5% ממניות החברה. בחודש מאי מכרו אדוארדו אלשטיין ואי.די.בי פיתוח 10% ממניות החברה למורי ארקין ויקיר גבאי, ו-5% נוספים נמכרו כאופציות לגורם שלישי, הלוא הוא אייל לפידות, המנכ"ל הנכנס של שיכון ובינוי ולשעבר מנכ"ל הפניקס.

 

האופציות שקיבל לפידות היו לתקופה של 50 ימים לרכישת מניות של כלל ביטוח בתמורה ל-47.7 ₪ למניה, באמצעות חברה ייעודית. לפידות כאמור, החליט לממש את האופציות ולהמירן ב-2.77 מיליון מניות החברה המהוות 4.99% מהונה המונפק.

 

על פי תנאי ההסכם, 10% מהתמורה תשולם במזומן והיתרה באמצעות הלוואה שתועמד לו על ידי החברה או על ידי תאגיד בנקאי. אי.די.בי בוחנת בשלב זה חלופות למימון ההלווה. השלמת המכירה תהיה בתוך 30 ימי עסקים.

 

כלל עסקי ביטוח מוחזקת כיום על ידי החברה בשיעור של כ-20.3%, מהם כ-15.4% באמצעות נאמן, מר משה טרי. ההשקעה בכלל עסקי ביטוח כוללת, בנוסף להחזקה האמורה, גם השקעה באמצעות עסקאות החלף ביחס למניות כלל עסקי ביטוח בשיעור של כ-24%, כפי שדווחו על-ידי החברה. בהתאם לכללי חשבונאות בינלאומיים, החברה חשופה לשינויים בשווי הבורסאי בגין כ-44.3% ממניות כלל עסקי ביטוח.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה