חדשות שוק ההון

ברנמילר במו”מ למכירת 80% מתחנת הכח רותם 1

המכירה מגיעה על רקע דרישת פרעון מיידי של 12 מיליון ש"ח מבנק לאומי שמלווה את הפרויקט; תמורת המכירה מוערכת בכ-43 מיליון ₪ המשקפת לפרויקט שווי של 53.75 מיליון ₪

חדשות ספונסר 13/06/2019 12:58

א+א- 1

חברת ברנמילר שבשליטת אבי ברנמילר, מדווחת היום כי היא נמצאת במשא ומתן עם קרן השקעות למכירת 80% ממניות חברת הבת ברנמילר אנרג’י המחזיקה בתחנת הכח רותם 1.

 

על פי מזכר ההבנות הנמצא בתהליך של משא ומתן, החברה תמכור 80% מהמניות במחיר של 43 מיליון ₪, המשקף לחברה שווי של 53.75 מיליון ₪. התמורה תשולם בשני תשלומים – מקדמה בגובה 5% במועד החתימה ויתרת התמורה בתך 30 יום מקבלת אישור על חיבור תחנת רותם 1 לרשת החשמל וקבלת חשבונית ראשונה מחברת חשמל.

 

העסקה כפופה למספר תנאים מתלים, ביניהם בדיקת נאותות, אישור על ידי הגורמים הרלוונטים בכל אחד מהצדדים בעסקה וכן מרשות החשמל והממונה על התחרות. בנוסף נדרשת קבלת מכתב ויתור תביעות מהחברה המבצעת הנוכחית של פרויקט רותם 1.

 

עוד הוסכם שההסכם יכלול מנגנון הבטחת תשואה לקונה, המעניק לו זכות קדימה על התזרים מפרויקט רותם 1 וכן יכלול נוסחה לחישוב התאמת מחיר הרכישה במידה ולא יגויס חוב בנקאי לפרויקט.

 

ברנמילר פועלת בימים אלה לגיוס אג"ח להמרה, שבמסגרתו צפוי להיות מוטל שעבוד על מניות חברת הבת לטובת רוכשי האג"ח. במידה וייחתם הסכם בין הצדדים, תפעל החברה לפרעון האג"ח והסרת השעבוד, תחת מנגנון שיוסכם בין הצדדים.

 

מכירת תחנת הכח מגיעה לאחר שהחברה לא עמדה בלוחות הזמנים להקמת הפרויקט. על פי התכנונים המקדימים התחנה היתה אמורה להתחיל לפעול במהלך שנת 2019 אך כעת מדובר על תחילת פעילות רק ברבעון הראשון של 2020. בנוסף קיבלה החברה דרישת פרעון מיידי של 12 מיליון ש"ח מבנק לאומי שמלווה את הפרויקט מתוך סך הסכם המימון שעומד על  21 מיליון ₪. בנוסף להלוואות מבנק לאומי ניסתה ברנמילר לגייס כספים גם בהלוואות מקרנות השקעות, וגם בהנפקות לציבור.

 

בחודש מרץ השנה, יצאה החברה לגיוס של 18 מיליון ₪ אך הצליחה לגייס רק 8 מיליון, 2 מתוכם השקיע בעל החברה. את הגיוס הראשון שלה בבורסה, בצעה החברה לפי שווי חברה של 192 מיליון ₪ וכיום היא נסחרת בשווי של 62 מיליון ₪. החברה שורפת מזומנים בקצב מסחרר וזקוקה נואשות למימון של הפעילות שלה ולעמידה ביעדים. בראיונות בעבר אמר ניר ברנמילר, בנו של בעל השליטה כי "המשקיעים בנו מבינים שזו השקעה לטווח הארוך".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    משקפת שווי של 53 מיליון לחברת

    הפרויקט בלבד...יחי ההבדל
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    dambo2 13/06/2019 13:35