חדשות שוק ההון

טוגדר רוכשת את חברת קנאבליס ב-14 מיליון ₪

לקנאבליס שישה מוצרי קנאביס ומרכז חלוקה בבית חולים הדסה בירושלים; הנהלת קנאבליס תמשיך לנהל את החברה ותהיה אחראית על ניהול והפעלת המפעל שמקימה טוגדר

חדשות ספונסר 13/06/2019 10:04

א+א- 1

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר מדווחת על רכישת חברת קנאבליס (Cannabliss), מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל, ויצרנית שמנים ומוצרים נוספים על פי נוסחאות שפותחו על ידה. על פי תנאי העסקה, טוגדר תשלם לבעלי המניות של קנאבליס 4 מיליון שקלים במזומן ובהקצאת 5% ממניות טוגדר בשווי של כ-10 מיליון שקל וכן אופציות לרכישת 3% ממניות טוגדר כתלות בעמידה ביעדים.

 

קנאבליס פועלת בתחום מזה כעשור בטיפול באלפי לקוחות, ניהול מפעל מוצרי קנאביס רפואי, פעילות מחקר ופיתוח. כמו כן בעשור האחרון, מתקיים שיתוף פעולה ייחודי של קנאבליס עם בית החולים הדסה עין כרם בו מתקיים מרכז חלוקה יחיד מסוגו המעניק אבחון, טיפול והדרכה למטופלים ע״י אחות מוסמכת למשתמשים בקנביס רפואי.

 

יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה: "עסקת קנאבליס הינה מהלך אסטרטגי משמעותי, שהוא חלק מרכזי בתכנית העיסקית של טוגדר פארמה. המהלך יביא לידי ביטוי את היתרונות היחסיים של החברה בתחומי המחקר הפיתוח וייצור מוצרי קנאביס רפואי. לרכישה הזו תהיה תרומה משמעותית למיצובה של טוגדר כחברה מובילה במפת הקנאביס הרפואי העולמית.״

 

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה: "אנו שמחים על הצטרפותם של צוות ההנהלה והעובדים של קנאבליס לטוגדר, אשר מביאים עימם ניסיון וידע מקיף בהשתתפות מחקרים, פיתוח וייצור מוצרי קנאביס רפואי עבור אלפי מטופלים וקיום מחקר ופיתוח משותף עם בית החולים הדסה. ערכים מוספים אלה, לצד קניין רוחני ייחודי, תומכים ביכולות הקיימות שלנו, בגידול, ייצור וריבוי קנאביס רפואי בישראל ובחו"ל עם בסיס לשיתופי פעולה מסחריים ושיווקיים בינלאומיים."

 

צוות הנהלת קנאבליס ימשיך לנהל את קנאבליס תחת טוגדר פארמה. קנאבליס תמשיך להפעיל את מרכז החלוקה הקיים ותמשיך לתת מענה ללקוחותיה וכן תשאף להגדיל את כמות המטופלים בין השאר באמצעות חברת פנאקסיה, זאת עד להשקת המפעל החדש שתקים טוגדר תחת תקן GMP ובהתאם לאסדרה החדשה של היק"ר, אשר אותו קנאבליס תנהל ותפעיל עם השקתו.

 

פרופ’ ראובן אור מנהל מעבדת המחקר לאימונוטרפיה של הסרטן במרכז הרפואי הדסה ימשיך לכהן כיועץ הרפואי של חברת קנאבליס ויתמוך בכל הליכי פיתוח והמחקר של מוצרי קנאביס רפואי. בנוסף, קנאבליס נמצאת בהליכים לרישום מאגר מידע בנוגע לפרטי לקוחותיה ויש לה אישור ראשוני להקמת אתר תחת האסדרה החדשה.

 

משה יחיה, מנכ"ל קנאבליס יכהן בתפקיד מנהל הפיתוח. בנוסף יהיה זכאי לאופציות לרכישת מניות רגילות של החברה שיהוו כ- 3 אחוז מהון המניות. הסכם ההעסקה עימו, בנוסח שיוסכם בין הצדדים, ייחתם במועד החתימה על ההסכם המפורט. יחיה אמר לאחר ההודעה: "מצאנו בטוגדר את הפלטפורמה האנושית והעסקית המתאימה למימוש חזון קנאבליס ופיתוח המוצרים העתידיים. צוות המנהלים, התשתית האיתנה שהוקמה בטוגדר וההיערכות לחדירה לשווקים בינלאומיים התאימה מאוד לפרופיל החברה ולאסטרטגיה השיווקית שלה אנו מאמינים כי השילוב של של הידע והניסיון הרב שצברנו יחד עם החזון והבסיס האיתן של טוגדר הינן ערובה להצלחה ולשגשוג משותף."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    טוגדר אהה בגלל זה עולה-יפה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אקוש 13/06/2019 10:08