חדשות שוק ההון

לאומי שוקי הון על שטראוס: המגמה חיובית, אבל התמחור מלא

"מעלים את מחיר היעד שלנו ל-92 ש"ח, הנמצא 6% מתחת למחיר השוק, ולכן המלצתנו ממשיכה להיות משקל שוק"

חדשות ספונסר 10/06/2019 13:46

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון מפרסם היום עדכון המלצה על מניית שטראוס ואומר כי הרבעון הראשון בשטראוס הציג את יכולתה המרשימה של החברה לשפר את הרווחיות תוך התמודדות עם שחיקה במכירות נוכח פיחות מטבעות - למרות ירידה של 2.8% בשורה העליונה, הרווח התפעולי גדל ב-4.7% . מחיר היעד שלנו עולה מ-83 ש"ח ל-92 ש"ח למניה, כאשר הסיבה לכך בעיקר מבוססת על ירידה בשיעור ההיוון. אנו מתמחרים את החלקים השונים של החברה לפי מכפילים שבין 14-15 , כאשר הסקטור (רשימה של 67 חברות בעולם) נסחר במכפיל של 16.

 

במגזר הקפה, בהמשך השנה שטראוס תמשיך להתמודד עם פיחות מטבעות בכל המדינות שהיא פועלת, אך עוצמת ההשפעה תהיה נמוכה יותר, במיוחד ברוסיה. מנגד, מחירי הקפה הירוק ממשיכים לתמוך במגזר, כאשר בברזיל המחיר הממוצע של הקפה עד כה ב-2019 עומד על כ-6% מתחת לממוצע של 2018 , בזמן שמחיר הרובוסטה כ-18% מתחת לממוצע, ומחיר הערביקה כ-12% מתחת. במבט קדימה נראה שיש לשטראוס שני אתגרים עיקרים בפעילות הקפה – הסביבה המקרו כלכלית המאתגרת והתנודתית בברזיל, והסביבה התחרותית הקשה במזרח אירופה.

 

כבר תקופה ארוכה שטראוס מציגה ביצועים טובים בשוק המקומי, כאשר זה בא לידי ביטוי על ידי גידול בנתח השוק של החברה, וזאת למרות התחזקות של רשתות המזון הגדולות בשנים האחרונות. חלק מהשיפור במכירות קוזז על ידי עלייה בהוצאות, בעיקר מחיר החלב ושכר העבודה. עם זאת, החברה הצליחה לשמר את הרווחיות שלה בשלוש השנים האחרונות. ב 2019- עד כה נראה שמחיר החלב כבר לא יעיב על התוצאות, ובמחצית השנייה עשוי גם לתרום לרווחיות.

 

במגזר הסלטים, לאחר תקופה ממושכת של ביצעים מאכזבים, וזאת עקב הריקול בסוף 2016 התוצאות של סברה היו מאד חזקות ברבעון הראשון, ובעיקר ברווחיות התפעולית שעמדה על שיעור של 15.8% . החברה הסבירה את השיפור על ידי עליית מחירים ומכירת פעילות הסלסה ב-2018 , אך גם ציינה כי הרווחיות ברבעון לא הייתה מייצגת. בכל אופן נראה כי עדיין יהיה מדובר בשיפור ניכר בהשוואה לשיעור של 8.6% ב-.2018

 

מגזר המים (ללא המיזם בסין) הציג גידול מרשים של כ-27% ברווח התפעולי. קצת קשה להבין את המתרחש בפעילות, מאחר והדיווח כולל גם את הפעילות בחו"ל, בעיקר באנגליה, שלפחות בעבר הייתה הפסדית. מיזם המים בסין הציג שיפור יפה מול הרבעון המקביל, אולם מספרי ההשוואה היה נוחים. המגמה של הפעילות בסין עדיין לא ברורה, כאשר הגידול במכירות נראה לנו קצת אנמי, ושורת הרווח תנודתית.

 

בשורה תחתונה, שטראוס ממשיכה להציג תוצאות טובות יחסית, ולמרות השפעה מהותית מפיחות מטבעות. אנו צופים צמיחה חד ספרתית גבוהה ברווח התפעולי ב-2019. לאחר תשואה של 32% בשנה האחרונה, ו-17% מתחילת השנה, התמחור נראה לנו סביר והינו תוצאת של עלייה במכפיל הרווח, מ-20.8 ב-2018 ל-22.1 כעת. אנו מעלים את מחיר היעד שלנו ל-92 ש"ח, הנמצא 6% מתחת למחיר השוק, ולכן המלצתנו ממשיכה להיות משקל שוק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה