המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עלו בכ – 0.30%. מבין המדדים הסקטוריאליים, בלטו המדדים הטכנולוגיים בעליה

מערכת ספונסר 05/06/2019 17:52

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.30% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור דומה של כ – 0.33%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.72% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו מניות הטכנולוגיה שעלו בכ – 1%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, נייס ואלוני חץ בירידה. מנות פועלים, לאומי, טבע, כיל ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אלוט שעלתה בכ – 6.6%, ואחריה מניות ארקו החזקות, אופקו הלת’, חברה לישראל, אנרג’יאן, כיל, אבגול וגילת.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלוני חץ שצנחה בכ – 4%, ואחריה מניות ביקום, פמס, איי.אפ.אפ, רציו יהש, סלקום, ביג ופלסאון תעשיות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.2 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בנטייה לעליות, ובאירופה נטייה לירידות.

מחדשות היום; מנכ”לית בנק דיסקונט פורשת מניהול הבנק. הבנק דיווח היום על כוונתה של לילך אשר טופילסקי, לסיים את תפקידה לאחר 5 שנים.

עוד דווח היום כי יוניבו קיבלה אישור להכנסת קנאביס רפואי למפעל באשקלון. החברה תחל בביצוע ולידציות לתהליכי הייצור במפעל וזאת לאחר שתרכוש תפרחות קנאביס רפואי מחוות קיימות עמן היא התקשרה.

שוהם ביזנס מגדילה את היקף האשראי מבנק לאומי; החברה הגדילה את מסגרת האשראי ב - 28 מיליון שקל, לסך כולל של 50 מיליון שקל. באפריל השלימה החברה גיוס של 100 מיליון שקל באגרות חוב.

דודי ורטהיים מכר חלק מהחזקותיו באלוני חץ בתמורה של 750 מיליון ₪. מ. ורטהיים אחזקות ערכה מכרז מחוץ לבורסה ונענתה להצעות במחיר מינימום של 44.5 ₪ למניה. נתן חץ רכש במכרז מניות בשווי 10 מיליון ₪.

Seedo הנסחרת בארה"ב, התקשרה עם חברת הפצה בארה”ב לחדירה לרשתות הקמעונאיות. במסגרת ההסכם, החברה תהיה אחראית על שיווק מוצרי סידו בחנויות און ליין וברשתות בארה"ב, ועל אספקה מהירה ללקוחות.

 פורסייט פותחת מרכז הדגמות להתנסות במערכת הראייה הממוחשבת. מנכ"ל פורסייט: "המרכז מאפשר לשחקני מפתח בתעשיית הרכב ולמשקיעים לקבל תחושה אמיתית של מערכת הראייה הממוחשבת שלנו".

שלמה החזקות זכתה לביקושים של כ - 715 מיליון ש”ח בהרחבת אג”ח ט”ז. החברה תכננה תחילה לגייס בשלב המוסדי כ-150 מיליון ש"ח, אך בעקבות הביקושים הגבוהים מתכוונת לקבל התחייבויות מוקדמות של משקיעים מוסדיים בהיקף של 400 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה