חדשות שוק ההון

עוד קנאביס בבורסה: אילן ביו תתחיל להיסחר בתל אביב בחודש הבא

בעלי המניות של פי.אל.טי אישרו את מיזוגה עם חברת אילן ביו; החברה תיסחר בבורסה תחת השם "אילן ביו"

חדשות ספונסר 04/06/2019 11:02

א+א-

חברת פי.אל.טי, שהינה כיום שלד בורסאי ללא פעילות משמעותית, דיווחה על אישור בעלי המניות להסכם המיזוג עם חברת הקנאביס אילן ביו. על פי ההסכם, תעביר אילן ביו את מלוא פעילותה (100%) לידי פי.אל.טי הציבורית, ובתמורה יוקצו מניות של פי.אל.טי לבעלי מניותיה הנוכחיים של אילן ביו, ובראשם ליעם גלאון, מייסד ויו"ר החברה.

 

בעלי מניותיה הנוכחיים של אילן ביו יחזיקו, לאחר השלמת המיזוג בכ-.70.5% ממניות החברה, שתחל להיסחר בבורסה בתל-אביב בעוד כחודש ימים תחת השם "אילן ביו". שיעור אחזקותיהם של בעלי המניות האמורים עשוי להגיע עד לכ-85% (בדילול מלא), בהתקיים אבני הדרך שנקבעו בהסכם.

 

אלעד מגל, מנכ"ל אילן ביו אמר לאחר האישור: "אנו שמחים על אישור המיזוג, המהווה אבן דרך אסטרטגית בפעילותה של אילן ביו. אנו רואים במשקיעים הישראליים שותפים טבעיים לפעילותנו, וכמי שייהנו מצמיחתה של החברה, השואפת להיות מקור מוביל ואמין לשתילים יציבים גנטית ועמידים למחלות למגדלי קנאביס רפואי. אנו רואים בבורסה כלי חשוב לגיוון מקורות המימון של החברה לצורך פיתוח פעילותה העסקית".

 

חברת אילן ביו עוסקת במחקר ופיתוח, ייצור והפצה של מוצרי קנאביס בישראל ובארה"ב. לחברה פעילות מניבה ומחקר ופיתוח בישראל ובקליפורניה,. החברה מחזיקה בישראל מתקן ייעודי במושב גבעת חן, המיועד לריבוי שתילי קנאביס.

 

אילן ביו נחשבת חלוצה בתחום של ייצור מסחרי של שתילי קנאביס באמצעות טכנולוגיות של תרביות ריקמה. צמח הקנאביס, בהיותו מוגדר כסם, לא נחקר בעשרות השנים האחרונות כפי שנחקרו גידולים וזנים אחרים ולכן נחשב לגידול הסובל מחוסר יציבות ואחידות. טכנולוגיית תרביות הריקמה שפיתחה אילן ביו, מאפשרת לה לפתח פרוטוקולים לייצור קנאביס אחיד ונקי מווירוסים ובקטריות בכמויות מסחריות.

 

בישראל פועלת אילן ביו כחוות ריבוי (בכפוף לקבלת רישיון) באמצעותה מתוכננים ריבוי ומכירה של שתילי קנאביס רפואי לחוות גידול וגידולים חקלאיים אחרים. אילן ביו מנהלת במרכז הפיתוח שלה בישראל מחקר אגרונומי ואנליטי של עשרות זנים להם התאימה פרוטוקול גידול כמו גם פרופיל כימוטיפי הכולל את ספקטרום הקנבינואידים והטרפנים המאפיינים אותו. אילן ביו עוסקת גם בפיתוח מוצרים ומכשור בתחום הקנאביס.

 

כמו כן, פועלת אילן ביו בארה"ב. החברה הקימה בקליפורניה, באמצעות חברת הבת האמריקאית אגריפארמה (AgriPharma) שבבעלותה המלאה, מפעל בעיר הוליסטר (Hollister) ומחזיקה ברישיונות של העיר הוליסטר ושל מדינת קליפורניה לריבוי, ייצור באמצעות מיצוי והפצה של קנאביס לצרכים רפואיים ולא רפואיים. הרישיונות בקליפורניה מאפשרים לאילן ביו להקים משתלה לריבוי ומכירה של שתילי קנביס למגדלים וחוות גידול בקליפורניה, להכניס למתקן הייעודי חומר צמחי של קנאביס, למצות ממנו שמנים ולייצר מוצרי קנאביס, וכן להפיץ את המוצרים בתחומי מדינת קליפורניה.

 

במפעל בעיר הוליסטר מבצעת החברה הבת אגריפארמה מיצוי שמנים מתפרחות קנאביס וכן מייצרת מגוון מוצרים מבוססי קנאביס בהתאם להזמנת לקוחותיה. בנוסף, פועלת אילן ביו במטרה להתחיל במדינת קליפורניה בריבוי ומכירה של שתילי קנאביס מבוססי טכנולוגיית תרביות הרקמה שפותחה על ידה בישראל, וכן בייצור, שיווק, והפצה בקליפורניה של מוצרי קנאביס תחת מותג פרטי.

 

בנוסף, אילן ביו הינה בעלת מניות בשיעור 18.8% בחברת קאנבריד בע"מ (CanBreed Ltd.), העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס ובשיעור 21.47% בחברת ברידאקס בע"מ (BreedX Ltd.), העוסקת בפיתוחים חקלאיים.

 

את החברה הציבורית פי.אל.טי יצגו בעסקה עורכי הדין איתן שמואלי ועידו זבורוף ממשרד ליפא מאיר ושות’

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה