חדשות שוק ההון

ירד לו מקנאביס? אהוד ברק שוקל להתמודד לראשות הממשלה

ראש הממשלה לשעבר בוחן הקמת מפלגה עצמאית; מה יעלה בגורלה של מניית אינטרקיור שאיבדה בחודשים האחרונים כ-50% מערכה?

חדשות ספונסר 04/06/2019 10:25

א+א- 4

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מחשב את דרכו חזרה לפוליטיקה. על פי דיווחים בחדשות ערוץ 2 ובעיתונות הכלכלית, ברק שוקל לצרף אליו את ציפי לבני ובנוסף פנה לח"כים מהעבודה ולמפלגת כחול לבן כדי לבדוק אפשרויות שונות להשתלבות מחודשת במירוץ לראשות הממשלה. על פי הפרסומים ברק עורך בימים אלה סקרים לבדיקת סיכוייו בכל אחד מהתרחישים המוצעים.

 

ברק משמש כיו"ר חברת הקנאביס אינטרקיור החל מספטמבר 2018 ומועסק בה במשרה חלקית תמורת 10,000 דולר בחודש. ברק קיבל חבילת אופציות גדולה, שליש ממנה כבר ניתנת למימוש. בחודש פברואר, כאשר מניית אינטרקיור היתה בשיאה, האופציות של ברק היו שוות על הנייר קרוב ל-50 מיליון ₪, ושווי האופציות הניתנות למימוש היה 16 מיליון ₪. נכון להיום האופציות האלה שוות כ-6 מיליון ₪ בלבד.

 

מאז כניסתו של ברק לתפקיד הוא פעל רבות בחברה כדי לקדם אותה, להכניס משקיעים נוספים פנימה ולהביא את החברה להנפקה בנאסד"ק. מאז רכשה אינטרקיור את פעילות הקנאביס של קנדוק, אחת החברות הותיקות בתחום הקנאביס בישראל ומינתה את מפקד חיל האויר לשעבר עידו נחושתן ליו"ר. כמו כן נחתמו הסכמים עם חברות קנאביס באיחוד האירופי ובקנדה.

 

ברק הביא לחברה משקיעים רבים ביניהם  המיליונר גארי פיגל, שהשקיע בחברה 6 מיליון דולר, ומייסד חברת WeWork אדם נוימן שהשקיע 5 מיליון דולר. ברק השתתף מטעם החברה בכנסים בינלאומיים דוגמת הכנס בדאבוס, ובאפריל החלה החברה ברואד-שואו לקראת הנפקה בנאסד"ק ואף הגישה טיוטת תשקיף להנפקה.

 

ברק העמיד את עצמו בקדמת הבמה של אינטרקיור, ובראיונות איתו פיזר הבטחות מרחיקות לכת לגבי יכולות הייצור של החברה והתוכניות העתידיות שלה. הוא דיבר לא אחת על הגדלת כושר הייצור של החברה ל-100 טון בשנה, ועל כוונתה לפעול ב-10 טריטוריות. כל זאת כאשר כיום קנדוק מייצרת כ-2 טון לשנה ופעילה רק בישראל. בראיונות איתו הדגיש ברק שהוא לא רק דמות ייצוגית או קישוט בחברה "אני לא בר רפאלי של הקנאביס" אמר בפברואר.

 

מאז שברק נכנס לאינטרקיור ועד לשיא זינקה המניה ב-470%. אולם בחודשים האחרונים סקטור הקנאביס בישראל ובעולם סובל מירידות שערים חדות והמניה התרסקה ב-51%. הסיבות לירידות מגוונות וכוללות גם את המצב הפוליטי הלא יציב בישראל, את הבחירות החוזרות ואת החשש כי התחלת הייצוא תתמהמה.

 

במידה וברק יבחר בדרך הפוליטית, לא ברור האם או עד מתי יוכל להישאר בתפקידו כיו"ר החברה. ומה יקרה למניות של אינטרקיור אחרי שמי שהציג את עצמו כפנים של החברה עובר לעסוק בתחום אחר? נכון להבוקר המנייה נסחרת ללא שינוי, כלומר משקיעי אינטרקיור לא מתרשמים עדיין מההצהרות של ברק.

 

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מישהו חושב שהשנורר הזה ישקיע שקל ?

  אחרי ששלח שיבדקו כל קרטיב שנתניהו אכל איך הוא ישנורר כסף למפלגה!

  ירון 04/06/2019 17:05

 2. 2
  עם הוא יתמודד זה רק יעזור לחברה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Bigbang 04/06/2019 10:42

 3. 3
  האינטרקיור|13|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חגיתת 04/06/2019 10:29

 4. 4
  תקווה גדולה שיעלה לו!!|1|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חגיתת 04/06/2019 10:28