המסחר בבורסת ת”א ננעל בנטייה לעליות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.26% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.24%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו מדדי הביטוח והביומד

מערכת ספונסר 03/06/2019 17:48

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בנטייה לעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.26% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור דומה של כ – 0.24%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.39% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הביטוח שירד בכ – 0.57%. בלט לחיוב מדד הביומד שהציג עלייה של כ – 0.72%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות כיל, נייס, לאומי  ופועלים בירידה. מניות דיסקונט, טבע, כיל  ומזרחי טפחות ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית או פי סי אנרגיה עלתה היום בכ – 5.2% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות ביקום אבגול, דור אלון, רדהיל, נייר חדרה, בזק וקליל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סלקום שירדה בכ – 4.3%, ואחריה ירדו מניות ויקטורי, אודיוקודס, לייבפרסון, חברה לישראל, פרטנר, קבוצת אשטרום ואיידיאיי ביטוח.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.32 מיליארד ש"ח.

בוול סטריט מתנהל המסחר במגמה מעורבת ובאירופה עליות.

 אבגול מקבלת היום העלאת דירוג ממעלות ל -+A בשל שינוי הבעלות. השתייכות אבגול לחברה יצרנית גלובלית בתעשיית הפטרוכימיה מהווה פוטנציאל לסינרגיה בין השתיים ותורמת לחיזוק פרופיל האשראי שלה.

או פי סי אנרגיה דיווחה על הנפקה פרטית של כ - 5 מיליון מניות לשלושה גופים מוסדיים, בהם מגדל. התמורה הינה 23.17 ש"ח למניה, ובסך הכל כ - 120 מיליון ש"ח ברוטו במזומן.

מדברי הוועדה המוניטרית היום: "הריבית בישראל אינה נמוכה בהשוואה בינלאומית". מסיכום דיוני הריבית עולה כי אחד מחברי הוועדה תמך בהעלאת הריבית ל - 0.5% מכיוון שלתפיסתו הריבית הנוכחית אינה תואמת את מצב המשק.

סקירת מיטב דש: "ספק אם הורדת ריבית ה –FED לבדה תספיק כדי לשנות כיוון בשוק המניות". עוד ציינו כי "השלכות החרפת מלחמת הסחר עשויות להיות דווקא אינפלציוניות, בניגוד למה שמשקפות ציפיות האינפלציה הגלומות בשוקי האג"ח בעולם".

חברת מדיגוס תמכור לסינים את האנדוסקופ שפיתחה. החברה חתמה על הסכם בסך 3 מיליון דולר לרישוי ומכירה של מערכות MUSE בסין ובסביבתה. החברה פועלת ליצירת הסכמים דומים לרישוי ולמכירה בטריטוריות אחרות.

בהראל פיננסים פרסמו היום סקירה לפיה "הלקח המרכזי מחודש מאי הינו שטוב שיש מניות ישראל בתיק המניות". עוד הוסיפו כי "שוק המניות בישראל ימשיך ליהנות בחודשים הקרובים משילוב ייחודי של צמיחה עקבית וגבוהה יחסית של המשק, ריבית נמוכה ומחירי מניות נמוכים מן הממוצע בעולם".

קבוצת בריל רוכשת את אתר הקניות ”RUNY” תמורת תשלום של מיליון ₪. החברה תחזיק ב - 80% ממניות האתר והמוכרים יחזיקו ב - 20% הנותרים.

המשרד להגנת הסביבה עצר את ההזרמה בצינורות של דור כימיקלים בחיפה. המהלך הוסבר בכך ש"עולה חשד כי המפעל אינו ערוך ברמת ההגנה הנדרשת לגילוי ולמניעת דליפות ממערך קווי השינוע של החומרים המסוכנים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה