נדחה ערעורו של פעיל שוק ההון שהורשע במתן שוחד

יובל פלג הורשע בשותפות תרמיתית עם גיא ממן, מנהל תיקי מניות של קרנות פנסיה במגדל בהיקף של 11 מיליון ₪; הקנס שהוטל על פלג הופחת למיליון ₪

חדשות ספונסר 30/05/2019 16:13

א+א-

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יובל פלג, שנגזרו עליו 33 חודשי מאסר בפועל בגין ביצוע תרמית בניירות ערך. פלג הורשע בכך שנטל חלק בשותפות תרמיתית שנרקמה בינו לבין גיא ממן, שהיה אמון על ניהול תיקי מניות של קרנות פנסיה במגדל חברה לביטוח.

 

בין השנים 2011-2006 פעלו השניים יחד במסחר תרמיתי בניירות ערך תוך ניצול הידע של ממן ושליטתו בחשבונות מגדל. השניים הרוויחו מפעילותם התרמיתית סך של כ-11 מיליוני ש"ח.

 

פלג הורשע במתן שוחד, השפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. על פלג נגזרו 33 חודשי מאסר בפועל וקנס של מיליון וחצי ש"ח.

 

פלג ערער על הכרעת הדין וגזר הדין. בית המשפט העליון דחה את ערעורו של פלג על הכרעת הדין וקבע כי העונש שהוטל עליו, 33 חודשי מאסר וקנס של מיליון וחצי ש"ח, הם עונשים ההולמים את חומרת העבירות ונסיבות העניין, אשר הן "מהקיצוניות שנראו במחוזותינו בעת האחרונה". יחד עם זאת, נוכח ההכרה של פלג באשמתו ראה בית המשפט העליון להפחית את הקנס שהוטל על פלג ולהעמידו על מיליון ש"ח.

 

התיק נוהל על ידי עו"ד שירי גפני ועו"ד אסף עיסוק מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה