חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.54% ומדד ת"א 125 ירד בכ –1.27%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לשלילה מדד הביומד

מערכת ספונסר 29/05/2019 17:50

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.54% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 1.27%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 1.07% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הביומד, שירד בכ – 3.8%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק, טבע, פועלים, דיסקונט, לאומי וכיל בירידה. מנות נייס ומזרחי טפחות ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית קבוצת אשטרום שעלתה בכ – 11.33%, ואחריה מניות דלק רכב, שיכון ובינוי, לוינשטיין נכסים, קבוצת עזריאלי, אנרג’יקס, ריט 1 ואזורים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שצנחה בכ – 13.34%, ואחריה מניות ביקום, סלקום, בזק, אופקו הלת’, נייר חדרה, קרסו וחברה לישראל.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.48 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בירידות וגם באירופה מסכים אדומים.

דוחות רמי לוי: ההכנסות צמחו ב - 7%, אך הרווח הנקי נחתך ב - 33%. דירקטוריון החברה החליט לבחון תכנית רכישה עצמית של מניות בסכום כולל של כ-50 מיליון שקל. הוחלט על חלוקת דיבידנד של 21 מיליון ₪ במהלך יוני.

ווליו בייס כינו את הדיווח הרבעוני של רמי לוי ”תוצאות פושרות”, והרחיבו: "תוצאות הרבעון הושפעו, כמו בכל הענף, ממועד חג הפסח ומיישום IFRS16 אשר שיפר את הרווחיות התפעולית אבל כיווץ את הרווח הנקי".

בריינסווי דיווחה על הפסד נקי של 1.9 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של 1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרבעון הראשון עמדו על 5.2 מיליון דולר, עלייה של 44% בהשוואה לרבעון הראשון אשתקד.

אילקס מדיקל: הרווח הנקי לבעל המניות ברבעון גדל מ - 7.7 ל - 14 מיליון ש”ח. מדובר בעלייה של 81% ברווח הנקי הרבעוני המיוחס לבעלי המניות. ההכנסות נטו צמחו ב - 9% והסתכמו ב - 146.6 מיליון ש"ח לעומת 135.1 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של 2018.

 הכשרת הישוב עברה להפסד של 15 מיליון ₪ ברבעון הראשון. הכנסות החברה ירדו מ - 213 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד ל - 92 מיליון ₪. ההפסד נובע מהפסקת הפעילות המלונאית, מירידה ברווח בפעילות הייזום בחו"ל ומעלייה בהוצאות המימון.

או.פי.סי אנרגיה: ההכנסות ברבעון הראשון לשנת 2019 עלו לכ - 354 מיליון שקל. ה -EBITDA הסתכמה בכ - 115 מיליון שקל, הרווח לבעלי המניות הסתכם בכ - 40 מיליון שקל.

 ברן מציגה גידול של 50% ברווח הנקי ברבעון הראשון. הכנסות החברה צמחו ב-10% והסתכמו ב - 106.2 מיליון ₪. בעלי השליטה התחייבו להזרמה אופציונאלית של 35 מיליון שקל לחברה.

בית ההשקעות אפסילון: "הדוחות הכספיים מצביעים על תמונה חיובית ועשויים לתמוך בהמשך צמיחת המשק. אנו צופים כי המגמה החיובית בענף האשראי החוץ בנקאי עשויה להימשך גם בעתיד, במקביל לגידול בתוצר הישראלי".

 מדיוי השלימה את רכישת ”חוה קנאביס בערבה". החברה הנרכשת היא בעלת אישורים ראשוניים לריבוי, גידול ועיבוד קנאביס. חוה הוקמה על ידי דנה מלצר ונועה בראל. עם השלמת העסקה צפויה חוה להקים מתחם גידול בערבה.

ועד עובדי בזק בינלאומי מחריפים היום את העיצומים. יו"ר הועד: "הנהלת בזק חזרה בה מהבנות אליהן הגענו. החל מרגע זה, כל העובדים נדרשים לחדול באופן מיידי ומוחלט מכל שיתוף פעולה עם מהלכים הקשורים לאיחוד פעילויות עם פלאפון וחברת יס". המניה, כאמור, יורדת דרמטית.

סול-ג’ל טכנולוגיות חתמה הסכם לגבי מוצרים גנריים עם פריגו. זהו הסכם שביעי של החברה לשיתוף פעולה עם פריגו ישראל. ההסכם הוא לפיתוח, ייצור ומסחור של שתי פורמולציות גנריות חדשות של קצפים אנטיביוטיים.

מישורים: הכנסות החברה ברבעון עלו בכ - 22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה סיימה את הרבעון הראשון עם FFO חיובי לראשונה בתולדות החברה, של כ-2 מיליון ₪.

רבוע כחול נדל”ן: הרווח הנקי ברבעון זינק בכ - 281%, וההכנסות צמחו בכ - 10.6% לכדי 56.5 מיליון ש"ח לעומת הרבעון המקביל. הגידול ברווח הנקי נובע בעיקר מגידול בהכנסות מדמי שכירות וירידה בהוצאות מימון.

הרווח הכולל של הפניקס זינק ב - 104% ברבעון הראשון. היקף הנכסים המנוהלים של הקבוצה הסתכם ב - 190 מיליארד ₪.

הכנסות קבוצת אשטרום ברבעון הראשון עלו בכ - 28.5%. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה לכ - 98.4 מיליון שקל, לעומת 17.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 שופרסל מסכמת רבעון עם ירידה של 28% ברווח הנקי. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ - 3.2 מיליארד ש"ח, בדומה לאשתקד, למרות עיתוי חג הפסח שחל השנה באפריל. בנטרול השפעת החג, חל גידול של כ - 2.4% במכירות חנויות זהות.

דו”חות אל על: ההכנסות קטנו, ההפסד הנקי גדל. החברה רשמה הפסד לתקופה בסך של כ - 55 מיליון דולר לעומת הפסד של 44 מיליון ₪ ברבעון המקביל. ההכנסות ירדו ב - 7% והסתכמו ב-429 מיליון ₪.

הרווח הנקי של בנק הפועלים זינק ב - 31% ברבעון הראשון, ההכנסות הסתכמו ב - 2.36 מיליארד ₪ והתשואה על ההון עמדה על כ - 9%. הבנק קיבל אישור לתוכנית רכישה חוזרת של מניות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה