חדשות שוק ההון

מיטב דש השקעות: הרווח הנקי עלה ב-40% והסתכם ב-32 מיליון ₪

הכנסות החברה הסתכמו ב-235 מיליון ₪, עלייה של 39%; תחלק דיבידנד של 15 מיליון ₪ בחודש יוני

חדשות ספונסר 28/05/2019 10:58

א+א- 1

בית ההשקעות מיטב דש רשם הכנסות של כ-235 מיליון שקל ברבעון הראשון לשנת 2019, גידול של כ-9% בהשוואה להכנסות של כ-216 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. כולל רווח מניירות ערך רשמה החברה הכנסות של 246 מיליון שקל. עיקר העלייה נובעת מהכנסות חבר הבורסה וברוקראז’ מוסדי, קרנות נאמנות, קרנות סל ואשראי חוץ בנקאי בקיזוז הכנסות מניהול קופות גמל.

 

ה-EBITDA המנוטרלת ברבעון הראשון בשנת 2019 גדלה בכ-40% והסתכמה בסך של כ-80 מיליון שקל, בהשוואה לכ-57 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מעלייה ברווח התפעולי ומהעלייה ברווח מניירות ערך. החל מתחילת השנה מיישמת החברה את הוראות תקן דיווח כספי בינלאומי מס’ 16, אשר קובע הנחיות בקשר לטיפול בחכירות, ורושמת הוצאות הפחתה ומימון חלף, הוצאות שכר דירה וליסינג רכבים. בנטרול יישום התקן, מסתכמת ה-EBITDA המנוטרלת לסך של כ-75 מיליון שקל, דהיינו, עליה של כ- 32% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי לרבעון הראשון לשנת 2019 עלה בכ-39% ועמד על כ-32 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של כ-23 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה נובעת בעיקר מעלייה ברווח התפעולי וברווח מניירות ערך, בקיזוז עלייה בהפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות מיסים.

 

הכנסות חבר הבורסה והברוקראז’ המוסדי ברבעון הראשון בשנת 2019 עמדו על כ-31 מיליון שקל לעומת 25 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-24%. העלייה בהכנסות בתקופת הדוח נובעת מעלייה בהיקף הפעילות. מדובר ברבעון שיא בגיוס לקוחות חדשים בחבר הבורסה בהמשך לצמיחה מתמדת. בנוסף, ברבעון האחרון הושקה אפליקציית מסחר חדשה ומתקדמת, וכן מערכת דיגיטלית לפתיחת חשבון באינטרנט ובמובייל.

 

היקף נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול הקבוצה ליום 31.3.2019 עמד על כ-53.5 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-50.6 מיליארד שקל ביום 31.3.18. קרנות הפנסיה הנבחרות ממשיכות לצבור תאוצה, והחברה מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה ביותר מבין בתי השקעות, בהיקף של כ-10 מיליארד שקל. בנוסף, קרן הפנסיה של מיטב דש דורגה במקום הראשון מבין קרנות הפנסיה בישראל במדד שביעות רצון והמלצת לקוחות של רשות שוק ההון לשנת 2018.

 

ברבעון זה הושלם המיזוג בין חברת הקרנות לבין תכלית, פעילות קרנות הנאמנות ממשיכה להוביל את שוק קרנות הנאמנות עם נכסים בשווי של מעל 35 מיליארד שקל וממשיכה בגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות. הכנסות הקבוצה מקרנות נאמנות הסתכמו ברבעון הראשון של שנת 2019 לסך של כ-52 מיליון שקל, בהשוואה לכ-48 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות נובעת מעלייה בהיקף הנכסים המנוהלים תוך כדי יציבות בדמי הניהול.

 

הכנסות החברה מקרנות הסל ומקרנות המחקות הסתכמו ברבעון הראשון של שנת 2019 בכ-27 מיליון שקל, בהשוואה לכ-21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בגידול של כ-29%, וזאת על אף השפעות תיקון 28 שנכנס לתוקף ברבעון הרביעי של 2018.

 

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון הראשון של שנת 2019 עמד על כ-131 מיליארד שקל, בהשוואה להיקף נכסים בסוף הרבעון הראשון בשנת 2018, בסך של כ-129 מיליארד ש"ח.

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות אמר בתגובה לדו"חות: "התוצאות ברבעון משקפות היטב את המשך התבססותו של מיטב דש כבית השקעות מוביל ומקצועי, וזאת תוך התרעננות מתמדת ואימוץ של פלטפורמות דיגיטליות חדשניות, המעצימות את הקשר מול הלקוחות ואת עוצמתו של המותג כבית אמין ויציב. נהנינו במהלך הרבעון הנוכחי מרוח גבית חיובית ששררה בשוק ההון. כך, לצד הביצועים החיוביים, הצלחנו להגיע לתוצאות שיא כמעט בכל הפרמטרים; רשמנו גידול חד בהכנסות חבר הבורסה כמו גם באשראי החוץ בנקאי שהינם מנועי צמיחה משמעותיים לחברה. מיטב דש ממשיך בביסוס מעמדו כבית ההשקעות מוביל ובעל ניסיון. זאת, לצד אימוץ מתמיד של כלים דיגיטליים וחדשניים. בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, הצלחנו לאחרונה לגייס כ-30 מיליון דולר לקרן ליקווידיטי קפיטל מבית מיטב דש, קרן המאפשרת צמיחה מהפכנית לחברות טכנולוגיה.

 

אנו עדים להמשך המהפכה שהחלה בשוק הפנסיה, כאשר קרנות הפנסיה הנבחרות ממשיכות לצבור תאוצה. מיטב דש גאה להוביל עם קרן הפנסיה הנבחרת הגדולה ביותר מבין בתי ההשקעות, עם היקף נכסים של למעלה מ-10 מיליארד שקל, וקצב הפקדות חודשי של כ-160 מיליון שקל. ברבעון זה, לאור החלת הרגולציה המחייבת מעסיקים לערוך מכרז או לצרף את עובדיהם החדשים לקרן נבחרת, צירפנו לשורותינו מאות מעסיקים חדשים, כולל חברות מהמובילות במשק. אין ספק שתחום זה עובר מהפיכה של ממש.

 

במקביל לצמיחה המהירה בפנסיה, אנו ממשיכים להציב את השירות כערך עליון והוכחה לכך ניתנה עם דירוגנו במקום הראשון במדד שביעות רצון והמלצת לקוחות של רשות שוק ההון לשנת 2018".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יפה לה ..|13|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mvk 28/05/2019 11:16