חדשות שוק ההון

לקראת פתיחת המסחר בת”א: עליות בשווקים בעולם

בורסות אסיה מתנהלות כעת בעליות. בוול סטריט לא התקיים אתמול מסחר, ובאירופה נרשמה אמש נעילה חיובית. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים כעת על עליות בפתיחה

מערכת ספונסר 28/05/2019 08:52

א+א-

הבורסה המקומית תיפתח על רקע עליות בשווקים בחו"ל; המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. בוול סטריט לא התקיים אתמול מסחר לרגל יום הזיכרון ללוחמי ארה"ב, ובאירופה ננעלו אמש רוב הבורסות בעליות. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על פתיחה ירוקה. יום המסחר הקודם בתל אביב, ננעל בירידות שערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נייס בפער חיובי של 2.42%, ומניית טבע בפער שלילי של 3.29%.

אתמול דיווחה מנורה מבטחים על הרווח הכולל לרבעון, שהסתכם ב - 203 מיליון ש”ח. מדובר בעלייה דרמטית לעומת הרבעון הקודם, בו רשמה החברה רווח כולל של 15 מיליון ש"ח. שיעור התשואה על ההון עלה גם הוא.

הרווח הנקי של בנק לאומי ברבעון הראשון עלה ב - 50%. הבנק יחלק דיבידנד בשיעור של 40% מהרווח הנקי, בסך של כ-437 מיליון שקלים. אושרה תוכנית נוספת לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 700 מיליון שקלים.

י.ח. דמרי הודיעה כי ההכנסות ברבעון הראשון של 2019 עלו בכ - 15%. הרווח הנקי ברבעון עלה בכ - 70% לכ - 48.3 מיליון שקל. החברה מכרה 111 דירות ברבעון הראשון 2019.

אנבידיה משיקה פלטפורמת מחשוב קצה מואצת ליישומי בינה מלאכותית בזמן אמת. EGX משלב את הטווח המלא של טכנולוגיות המחשוב של NVIDIA AI עם טכנולוגיות של Mellanox ו - Cisco בתחומי הקישוריות, האחסון והאבטחה.

נתוני מאקרו כלכלה שפורסמו אתמול: שיעור האבטלה באפריל ירד קלות ועמד על 3.8%. מספר המועסקים במשק בקרב בני 15 ומעלה, הגיע באפריל 2019 ל-4.1 מיליון. מספרם של המועסקים שעובדים בהיקף חלקי עלה ב-0.3% לעומת החודש הקודם.

הראל פיננסים: "לצד הרעשים בשוקי ההון בעולם, ישראל מסתמנת כאי של יציבות", ציינו והוסיפו "יש כיום לא מעט הזדמנויות בשוק המקומי ולכן נדרשת ראייה רחבה המאפשרת בחירה ופיזור מכל מדדי המניות בישראל".

מיטב דש: "הנתונים הכלכליים במשק הישראלי מצביעים על היחלשות מנועי הצמיחה". עוד העריכו כי "גם אם מלחמת הסחר לא תחריף, קיים סיכוי גבוה יחסית להורדת ריבית ה -FED עוד השנה".

 וואן טכנולוגיות רוכשת 70% ממניות אפ.בי.סי תמורת 21.1 מיליון ₪. החברה הנרכשת היא חברה פרטית העוסקת במתן פתרונות למערכות ERP. בנוסף לתשלום וואן טכנולוגיות התחייבה להשקיע במועד ההשלמה סך של 2 מיליון ₪ בהון החברה.

 מנרב אחזקות תבצע עבודות בקו האדום של הרכבת הקלה. היקפן הכספי של העבודות הוא כ-283 מיליון שקל והעבודות יתבצעו ב-6 תחנות תת קרקעיות במטרופולין תל-אביב.

אלרוב נדל”ן: הרווח הנקי צנח ב-40% למרות גידול בהכנסות. דמי השכירות אשר נבעו מהנכסים המניבים בישראל ובחו"ל ברבעון הסתכמו בכ - 86 מיליון ש"ח, לעומת כ- 81 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול נובע מרכישת שני נכסים נוספים באנגליה במהלך שנת 2018

 גולף מסכמת את הרבעון הראשון עם הפסד נקי של 14.4 מיליון ₪. מכירות הקבוצה ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו בכ - 195 מיליון ש"ח לעומת כ- 220 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות הושפעו מעיתוי חג הפסח המאוחר השנה, והתארכות עונת החורף.

יו ניבו קיבלה תקן GMP ראשוני למפעל הייצור שלה. בשלב ראשון תרכוש החברה תפריחות מחוות קיימות, ועם השלמת תקן שלב ב׳ תעבור לייצור במפעל באשקלון. בכוונת החברה להתחיל במכירות ברבעון הרביעי של שנת 2019.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה