חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.35%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לשלילה מדד הביומד

מערכת ספונסר 27/05/2019 17:53

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור דומה של כ – 0.35%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.93% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הביומד שירד בכ – 1.50%. בלט לחיוב מדד הבנקים שהציג עלייה של כ – 0.50%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, בזק, נייס וכיל בירידה. מניות לאומי, פועלים, טבע  ומזרחי טפחות ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה.

מניית מנורה מבטחים עלתה היום בכ – 4% והובילה את טבלת המניות העולות, לאחר שפרסמה דוחות רבעוניים. אחריה עלו מניות שיכון ובינוי, וואן טכנולוגיות, טבע, מגה אור, נטו אחזקות, אלוני חץ וטאואר.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית בי קומיוניקיישנס שירדה בכ – 4.5% ואחריה ירדו מניות אלרוב נדלן, דור אלון, סאמיט, רדהיל, נאוי, בזק ואלקטרה צריכה.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 997 מיליון ש"ח.

בוול סטריט לא מתקיים היום מסחר לרגל יום הזיכרון ללוחמי ארה"ב. באירופה עליות של רוב המדדים.

מנורה מבטחים דיווחה לפני זמן קצר על הרווח הכולל לרבעון, שהסתכם ב - 203 מיליון ש”ח. מדובר בעלייה דרמטית לעומת הרבעון הקודם, בו רשמה החברה רווח כולל של 15 מיליון ש"ח. שיעור התשואה על ההון עלה גם הוא.

הרווח הנקי של בנק לאומי ברבעון הראשון עלה ב - 50%. הבנק יחלק דיבידנד בשיעור של 40% מהרווח הנקי, בסך של כ-437 מיליון שקלים. אושרה תוכנית נוספת לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 700 מיליון שקלים.

י.ח. דמרי הודיעה כי ההכנסות ברבעון הראשון של 2019 עלו בכ - 15%. הרווח הנקי ברבעון עלה בכ - 70% לכ - 48.3 מיליון שקל. החברה מכרה 111 דירות ברבעון הראשון 2019.

אנבידיה משיקה פלטפורמת מחשוב קצה מואצת ליישומי בינה מלאכותית בזמן אמת. EGX משלב את הטווח המלא של טכנולוגיות המחשוב של NVIDIA AI עם טכנולוגיות של Mellanox ו - Cisco בתחומי הקישוריות, האחסון והאבטחה.

נתוני מאקרו כלכלה שפורסמו היום: שיעור האבטלה באפריל ירד קלות ועמד על 3.8%. מספר המועסקים במשק בקרב בני 15 ומעלה, הגיע באפריל 2019 ל-4.1 מיליון. מספרם של המועסקים שעובדים בהיקף חלקי עלה ב-0.3% לעומת החודש הקודם.

הראל פיננסים: "לצד הרעשים בשוקי ההון בעולם, ישראל מסתמנת כאי של יציבות", ציינו והוסיפו "יש כיום לא מעט הזדמנויות בשוק המקומי ולכן נדרשת ראייה רחבה המאפשרת בחירה ופיזור מכל מדדי המניות בישראל".

מיטב דש: "הנתונים הכלכליים במשק הישראלי מצביעים על היחלשות מנועי הצמיחה". עוד העריכו כי "גם אם מלחמת הסחר לא תחריף, קיים סיכוי גבוה יחסית להורדת ריבית ה -FED עוד השנה".

 וואן טכנולוגיות רוכשת 70% ממניות אפ.בי.סי תמורת 21.1 מיליון ₪. החברה הנרכשת היא חברה פרטית העוסקת במתן פתרונות למערכות ERP. בנוסף לתשלום וואן טכנולוגיות התחייבה להשקיע במועד ההשלמה סך של 2 מיליון ₪ בהון החברה.

 מנרב אחזקות תבצע עבודות בקו האדום של הרכבת הקלה. היקפן הכספי של העבודות הוא כ-283 מיליון שקל והעבודות יתבצעו ב-6 תחנות תת קרקעיות במטרופולין תל-אביב.

אלרוב נדל”ן: הרווח הנקי צנח ב-40% למרות גידול בהכנסות. דמי השכירות אשר נבעו מהנכסים המניבים בישראל ובחו"ל ברבעון הסתכמו בכ - 86 מיליון ש"ח, לעומת כ- 81 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול נובע מרכישת שני נכסים נוספים באנגליה במהלך שנת 2018

 גולף מסכמת את הרבעון הראשון עם הפסד נקי של 14.4 מיליון ₪. מכירות הקבוצה ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו בכ - 195 מיליון ש"ח לעומת כ- 220 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות הושפעו מעיתוי חג הפסח המאוחר השנה, והתארכות עונת החורף.

יו ניבו קיבלה תקן GMP ראשוני למפעל הייצור שלה. בשלב ראשון תרכוש החברה תפריחות מחוות קיימות, ועם השלמת תקן שלב ב׳ תעבור לייצור במפעל באשקלון. בכוונת החברה להתחיל במכירות ברבעון הרביעי של שנת 2019.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה