חדשות שוק ההון

וואן טכנולוגיות רוכשת 70% ממניות אפ.בי.סי תמורת 21.1 מיליון ₪

החברה הנרכשת היא חברה פרטית העוסקת במתן פתרונות למערכות ERP; בנוסף לתשלום וואן טכנולוגיות התחייבה להשקיע במועד ההשלמה סך של 2 מיליון ₪ בהון החברה

חדשות ספונסר 27/05/2019 12:41

א+א-

חברת וואן טכנולוגיות מודיעה היום כי התקשרה עם מרלין טכנולוגיות בע"מ בהסכם לרכישת 70% מההון המונפק של אפ.בי.סי טכנולוגיות. החברה הנרכשת היא חברה פרטית ישראלית, בבעלותה המלאה של מרלין טכנולוגיות. אפ.בי.סי עוסקת במתן פתרונות למערכות ERP של חברת פריוריטי הכוללים פיתוח,ישום, הטמעה ותמיכה. בנוסף החברה עוסקת באספקת שירותי ענן ושירותים משלימים. החברה פעילה כ-20 שנה, מעסיקה כ-60 עובדים ויש לה מאות לקוחות.

 

על פי נתוניה הכספיים של אפ.בי.סי לשנת 2018 עולה כי מחזור הפעילות של החברה הסתכם ב-22.4 מיליון ₪ והרווח הנקי שלה הגיע ל-1.66 מיליון ₪ בשנה זו. בחברה מציינים כי התוצאות לשנת 2018 כוללות התאמה חשבונאית חד פעמית בגין הכנסות והוצאות מראש, כך שבפועל, בנטרול התאמה זו, הסתכמו ההכנסות לשנת 2018 לסך של 28.4 ₪ והרווח התפעולי לשנת 2018 הסתכם לסך של 5.77 מיליון ₪.

 

בכפוף להשלמת העסקה תשלם וואן טכנולוגיות סכום של 21.1 מיליון ₪. בנוסף לתשלום וואן טכנולוגיות התחייבה להשקיע במועד ההשלמה סך של 2 מיליון ₪ בהון החברה. מימון העסקה יעשה מתוך מקורותיה העצמיים של וואן טכנולוגיות.

 

במסגרת ההסכם ניתנה לצדדים אופציית רכש/מכר (לפי העניין) ביחס ליתרת החזקות המוכרת בחברה הנרכשת (30%), לתקופה שנקבעה בהסכם. גם מחיר מימוש האופציה קובע במנגנון שסוכם בהסכם.

 

במסגרת העסקה המוכרת התחייבה שלא להתחרות בתחומי פעילות החברה הנרכשת, לתקופות אי-תחרות שעליהן הוסכם. כמו כן, המוכרת התחייבה שמנכ"ל החברה הנרכשת, שהינו אחד מבעלי המניות המהותיים של המוכרת, ימשיך ויכהן בתפקידו כאמור לתקופה שנקבעה בהסכם.

אפ.בי.סי יוצגה בעסקה בידי עוה"ד אמיר ויתקון, ירון סילבר והילה שאנני ממשרד שביט בר און גלאון צין ויתקון ושות’

 

הרכישה הינה שלב נוסף בהרחבת פעילות החברה לשווקים ולפתרונות חדשים תוך שימת דגש על העמקת הפעילות במוצרים המבוססים על טכנולוגיה מתקדמת. כשחקן בעולם ה- ERP הישראלי, הרחבת פעילות החברה לתחום זה תאפשר לחברה להעמיק את נוכחותה ופעילותה בתחום. אפ.בי.סי תמשיך לפעול במתכונת עצמאית על בסיס הנהלתה הקיימת וחברת וואן תפעל לסייע לה להרחבת עסקיה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה